API 5L X52 ERW acélcső: Nagy szilárdságú csővezeték olaj- és gázszállításhoz

Rövid leírás:

A Womic Steel kiváló minőségű API 5L X52 ERW acélcsövet szállít olaj- és gázszállító csővezetékekhez. Az X52 csővezetékcsövet széles körben használják szárazföldi és tengeri csővezeték-projektekhez, nagynyomású folyadékszállításhoz és savanyú üzemi környezetekhez. Külső átmérő 60,3 mm-től 610 mm-ig (2-24 hüvelyk), falvastagság 4,0 mm-től 19,1 mm-ig (10-es jegyzék a 80-as jegyzékhez), hosszúság akár 18 m. Gyári tanúsítvány, hidropróba, UT/ET ellenőrzés, ferde vég, műanyag kupakok, 3PE/FBE bevonat elérhető. Versenyképes ár és gyors szállítás.

ERW acélcső mérete:Külső átmérő: 60,3 mm-610 mm (2″-24″), Falvastagság: 4,0 mm-19,1 mm (Sch10-Sch80), Hossz: 6 m, 12 m vagy igény szerint

Az ERW acélcső szabványa és minősége:API 5L PSL1/PSL2 X52 (L360) fokozat; Kapható még GR.B, X42, X46, X56, X60, X65, X70 kivitelben

Az ERW acélcső használata:Olaj- és gázszállító csővezeték, nagynyomású folyadékszállítás, szárazföldi és tengeri csővezeték-projekt, savanyú üzemi környezet, ipari szerkezeti alkalmazások, víz- és szennyvízkezelés, vegyipari feldolgozás

Womic SteelKiváló minőségű és versenyképes árú API 5L X52 ERW acélcsöveket, csőidomokat, rozsdamentes csöveket és idomokat kínálunk. Gyári tanúsítvány, hidropróba, UT/ET ellenőrzés, ferde vég, műanyag kupakok, 3PE/FBE bevonat elérhető. Gyors szállítás és a legjobb kiszolgálás.


Termék részletei

Termékcímkék

1. Womic Steel: Gyártási képességek és vállalati erősség API 5L X52 ERW acélcső

A Womic Steel Group vezető gyártó és globális exportőr, több mint 20 éves tapasztalattal a szén-, ötvözött és rozsdamentes acél csőtermékek gyártásában. Korszerű ERW csőgyártó üzemünk átfogó gyártási kapacitással rendelkezik, amely meghaladja a havi 15 000 tonnát elektromos ellenállás-hegesztéssel hegesztett acélcsövek esetében.

Az ERW X52 cső gyártási mérettartománya:Külső átmérő 60,3 mm-től 610 mm-ig (2 hüvelyktől 24 hüvelykig), falvastagság 4,0 mm-től 19,1 mm-ig (10-es jegyzék a 80-as jegyzékhez). Egyszeres véletlenszerű 6 m-es hosszúság, dupla véletlenszerű 12 m-es hosszúság, vagy igény szerint egyedi hosszúságok.

Minőségi tanúsítványok és szabályozási megfelelőség:

ISO 9001:2015 tanúsítvánnyal rendelkezik:Minőségirányítási rendszer, amely biztosítja a termékminőség állandóságát minden művelet során.

API 5L monogramos engedély:Engedéllyel rendelkezik API 5L csővezetékek gyártására, ami az olaj- és gázszállító csővezetékekre vonatkozó legmagasabb iparági szabványok iránti elkötelezettséget bizonyítja.

CE jelölés (PED 2014/68/EU):Megfelel az Európai Nyomástartó Berendezésekre Vonatkozó Irányelveknek az EGT-n belüli zökkenőmentes vámkezelés érdekében. Az EN szabványoknak megfelelő DoP-t is biztosított.

EN 10204 3.2 Tanúsítvány:A TÜV, LR, BV vagy SGS által validált 3.2-es ellenőrzési tanúsítvány teljes nyomon követhetőséget igénylő kritikus projektekhez.

Harmadik fél általi ellenőrzés (TPI) jóváhagyások:Az SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL és TÜV által jóváhagyott termékek és eljárások osztályozó társaságok által szabályozott tengeri projektekhez.

További tanúsítványok:ISO 14001, ISO 45001, NORSOK M-650, NACE MR0175 / ISO 15156 szabványok savanyú közegű alkalmazásokhoz.

Ügyfélspecifikus jóváhagyások:Rendszeres gyári auditok a nagyobb EPC-vállalkozók, NOC-k és globális energiacégek számára.

Globális elismerés:A Womic Steel megbízható beszállítója a Fortune 500-as energiaszolgáltató vállalatoknak és a globális EPC-vállalkozóknak, több mint 80 országot szolgál ki Délkelet-Ázsiában, Európában, a Közel-Keleten, Afrikában és Amerikában.

2. API 5L X52 ERW acélcső: Anyagösszetétel és teljesítményjellemzők

Az API 5L X52 (az ISO 3183 szabvány szerint L360-ként is jelölve) egy nagy szilárdságú csőacél, amelyet kifejezetten olaj- és gázszállító csővezetékekhez terveztek. Az "X" jelölés az "X42, X52, X65"-öt jelöli, ami a minimális folyáshatárt jelzi kilófont/négyzethüvelykben (KSI). Ezért az X52 minimális folyáshatára 52 000 psi (körülbelül 360 MPa). Az ISO szabvány szerinti "L360" jelölés ugyanarra az anyagra utal, amelynek folyáshatára 360 MPa.

Az alacsonyabb minőségű, például a GR.B (35 000 psi hozam) és az X42 (42 000 psi hozam) anyagokhoz képest az X52 kiváló szilárdságot kínál, miközben kiváló hegeszthetőséget és szívósságot biztosít. Ez az egyensúly teszi az X52-t a világszerte legszélesebb körben specifikált minőséggé közepes nyomású szárazföldi és tengeri csővezeték-projektekhez. Az X52 optimális teljesítményt nyújt az 1500 psi nyomásig működő csővezetékekhez, a falvastagságtól és az átmérő konfigurációjától függően.

API 5L X52 ERW acélcső Kémiai összetétel (merőkanál-analízis, tömegszázalék):

Elem C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Nb V Ti Al
PSL1 Max. % 0,28 1.40 0,030 0,030 0,05 0,10 0,04
PSL2 Max. % 0,24 0,45 1.40 0,025 0,015 0,30 0,15 0,30 0,50 0,10 0,10 0,04 0,060

*Megjegyzés: A PSL2 követelményei lényegesen szigorúbbak, alacsonyabb szén-, foszfor- és kéntartalommal. A mikroötvöző elemek (nióbium, vanádium, titán) hozzáadása finomítja a szemcseszerkezetet, és fokozza mind a szilárdságot, mind az alacsony hőmérsékletű szívósságot. A PSL2 szabályozott szénegyenérték (CE) értékeket is előír: CE(IIW) ≤ 0,43% varrat nélküli és ≤ 0,43% hegesztett csövek esetén, ≤ 19 mm falvastagsággal.*

API 5L X52 ERW acélcső Mechanikai tulajdonságok (szobahőmérséklet):

Ingatlan PSL1 követelmény PSL2 követelmény
Folyáshatár (ReH / Rt0.5) 52 000 - 77 000 psi (360 - 530 MPa) 52 000 - 77 000 psi (360 - 530 MPa)
Szakítószilárdság (Rm) ≥ 66 000 psi (≥ 460 MPa) ≥ 66 000 psi (≥ 460 MPa)
Arány (hozam/szakítószilárdság) Nincs konkrét korlát ≤ 0,93
Nyúlás (A perc) Képlet szerint számítva Képlet szerint számítva
Keménység (HRC / HV) Nincs követelmény ≤ 27 HRC / ≤ 250 HV10

*Megjegyzés: A PSL2 további követelményeket támaszt, beleértve a maximális folyáshatár-szakító arányt 0,93-ban, a maximális keménységi határértékeket savanyú közegű alkalmazásokhoz, valamint a megnövelt Charpy V-Notch ütésállósági értékeket. A PSL2 esetében a minimális ütési energia 40 J (átlagosan) és 30 J (egyedi) 0°C-on a csőtestre, a hegesztésre és a hőhatásövezetre vonatkozóan.*

API 5L X52 ERW acélcső Alacsony hőmérsékletű ütésállósági tulajdonságok (Charpy V-bevágás) - PSL2:

Teszt helyszíne Hőmérséklet Átlagos energia (perc) Egyéni energia (perc)
Csőtest (hosszanti) 0°C 40 joule 30 joule
Hegesztett fém (keresztirányú) 0°C 40 joule 30 joule
Hőhatásövezet (HAZ) 0°C 40 joule 30 joule
Savanyú szolgáltatási lehetőség -10°C vagy alacsonyabb A megadottak szerint A megadottak szerint

*Megjegyzés: Savanyú közegekkel szembeni ellenállás (HIC/SSC ellenállás) esetén az API 5L H. melléklete szerint alacsonyabb hőmérsékleten (-10°C, -20°C vagy -46°C) végzett ütésvizsgálat és további keménységi korlátozások (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10) szükségesek.*

API 5L X52 ERW acélcső Szén-egyenérték határértékek (PSL2):

Falvastagság CE (IIW) maximum Közép-európai idő maximuma
t ≤ 19 mm (0,748") 0,43% 0,25%
19 mm < t ≤ 40 mm (1,575") 0,43% 0,25%
t > 40 mm Megállapodás alapján Megállapodás alapján

Megjegyzés: Az alacsony szén-egyenérték kiváló hegeszthetőséget biztosít terepi körülmények között előmelegítés nélkül a legtöbb falvastagságnál, csökkentve a telepítési költségeket és az időt.

3. API 5L X52 ERW acélcső mérettartománya és szabványoknak való megfelelés

A Womic Steel széles méretválasztékban szállít API 5L X52 ERW csöveket, amelyek teljes mértékben megfelelnek az API 5L 46. kiadás és az ISO 3183 szabványoknak.

Tétel Specifikáció
Standard API 5L 46. kiadás / ISO 3183
Termékspecifikáció szintje PSL1 (Standard) / PSL2 (Továbbfejlesztett)
Fokozat X52 (L360)
Gyártási folyamat Elektromos ellenállás-hegesztés (ERW) / Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW)
Külső átmérő tartomány 60,3 mm – 610 mm (2 hüvelyk – 24 hüvelyk)
Falvastagság tartomány 4,0 mm – 19,1 mm (10. jegyzék – 80. jegyzék)
Hossz 6 m (SR), 12 m (DR), vagy egyedi hosszúságok akár 18 m-ig
Befejezés Befejezés Sima végű (PE) / Ferde végű (BE) / Menetes és kapcsolt (T&C)
Felületkezelés Csupasz / Olajozott / Fekete bevonatú / 3PE / FBE / Horganyzott

4. Elérhető méretek és specifikációk - ERW acélcső

NB

Méret

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1.73

   

2.41

         

8

1/4”

13.72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2.77

1,65

2.11

   

2.77

 

3.73

3.73

     

4.78

7.47

20

3/4”

26,67

2.87

1,65

2.11

   

2.87

 

3.91

3.91

     

5.56

7.82

25

1”

33.40

3.38

1,65

2.77

   

3.38

 

4.55

4.55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3.56

1,65

2.77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3.68

1,65

2.77

   

3.68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3.91

1,65

2.77

   

3.91

 

5.54

5.54

     

9.74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5.74

2.11

3.05

   

5.74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6.55

2.77

3.40

   

6.55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15.88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2.77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2.77

3.76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20.62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25.40

28,58

25.40

300

12”

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25.40

28,58

33.32

25.40

350

14”

355,60

9.53

3,96

4.78

6.35

7.92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9.53

4.19

4.78

6.35

7.92

12,70

16.66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9.53

4.19

4.78

6.35

7.92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9.53

4.78

5.54

6.35

9.53

15.09

20.62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9.53

4.78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41.28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24.61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9.53

   

7.92

12,70

   

12,70

           

Megjegyzés: A falvastagság elérhetősége a csőátmérőtől és a gyártási képességtől függően változhat. Ezen a tartományon kívüli egyedi méretek kérésre elérhetők.

5. A Womic Steel által gyártott általános ERW acélcső szabványok

Standard

Normál osztályzatok

Tipikus alkalmazás

API 5L (Vezetékcső specifikációja)    
API 5L PSL1 / PSL2 B GR., X42, X52, X60, X65, X70 Olaj- és gázszállítás, szárazföldi/tengeri csővezetékek
ASTM csővezeték és szerkezeti cső    
ASTM A53 (Cső, acél, fekete és tűzihorganyzott, horganyzott, hegesztett és varrat nélküli csövek specifikációja) GR.A, GR.B Víz, gáz, gőz, levegő, szerkezeti alkalmazások
ASTM A135 (Elektromos ellenálláshegesztésű acélcsövek specifikációja) GR.A, GR.B Víz, gáz, gőz, finomítói szolgáltatások
ASTM A252 (Hegesztett és varrat nélküli acélcső cölöpök specifikációja) 1., 2. és 3. csoport Alapozó cölöpözés, tengeri cölöpözés, hídalapozás
ASTM A500 (Hidegen formázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) CS.A, CS.B, CS.C Szerkezeti csövek, épületvázak, hidak
ASTM A501 (Hőformázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) GR.A, GR.B Nehéz szerkezeti alkalmazások, oszlopok, rácsos szerkezetek
ASTM kazán és hőcserélő (ERW)    
ASTM A178 (Elektromos ellenállás-hegesztéssel készült szénacél és szén-mangán acél kazáncsövek specifikációja) A, C, D osztály Kazáncsövek, túlhevítő csövek
ASTM A214 (Elektromos ellenálláshegesztéssel készült szénacél hőcserélő és kondenzátorcsövek specifikációja) Hőcserélők, kondenzátorok
ASTM A250 (Elektromos ellenállással hegesztett ferrites ötvözött acél kazán- és túlhevítőcsövek specifikációja) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Magas hőmérsékletű kazán és túlhevítő
ASTM A334 (Varrat nélküli és hegesztett szén- és ötvözött acélcsövek specifikációja alacsony hőmérsékletű üzemhez) 1., 3. és 6. csoport Alacsony hőmérsékletű üzem, kriogén
EN / DIN / BS szabványok    
EN 10217-1 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen acélcsövek meghatározott szobahőmérsékleti tulajdonságokkal) P235TR1, P265TR1 Nyomástartó edények, kazándobok, nagynyomású csövek
EN 10217-2 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen és ötvözött acélcsövek meghatározott magas hőmérsékleti tulajdonságokkal) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Magasabb hőmérséklet, kazáncsövek, hőcserélők
EN 10219-1 (Hidegen formázott hegesztett acél zártszelvények szerkezeti célokra) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Szerkezeti alkalmazások, magasépítés, hidak
EN 10210 (Melegen edzett szerkezeti zártszelvények ötvözetlen és finomszemcsés acélból) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Melegen formázott varratmentes/hegesztett üreges profilok szerkezeti célokra, épületépítéshez, hidakhoz
EN 10025-2 (Szerkezeti acélok melegen hengerelt termékei - Ötvözetlen szerkezeti acélok) S235JR, S275JR, S355JR, Általános acélszerkezeti munkák, mélyépítés
EN 10255 (Hegesztésre és menetvágásra alkalmas ötvözetlen acélcsövek) S195T, S235JRTH Víz-, gáz-, szennyvíz- és menetes csőrendszerek
EN 10305-2 (Precíziós acélcsövek - Hegesztett, hidegen húzott csövek) E215, E235, E355 Precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek
BS 1387 (Csavarozott és tokos acélcsövek és csővázas elemek specifikációja) A, B, C osztály Víz, gáz, gőz, állványzat, menetes cső
DIN 2458 (Hegesztett acélcsövek és idomok - Általános műszaki szállítási feltételek) St37.0, St44.0, St52.0 Általános hegesztett acélcsövek, szerkezeti alkalmazások
ISO és egyéb szabványok    
ISO 3183 (Kőolaj- és földgázipar - Acélcsövek csővezetékes szállítórendszerekhez) L245, L290, L360, L415 Olaj- és gázvezetékek (ISO szabvány szerinti API 5L)
ISO 65 (Acélcsövek vízhez, gázhoz és szennyvízhez - Menetes csövek) Közepes, nehéz Víz, gáz, szennyvíz, menetes cső
CSA G40.21 (Szerkezeti minőségű acél - kanadai szabvány) 44 W, 50 W Szerkezeti alkalmazások (Kanada)
AS 1163 (Szerkezeti acél zártszelvények - Ausztrál szabvány) C250, C350, C450 Szerkezeti zártszelvények (Ausztrália)
GOST 10706 (Hegesztett acélcsövek csővezetékekhez és szerkezetekhez - orosz szabvány) St20, St35, St45 Csővezetékek, szerkezeti alkalmazások (Oroszország)

Használat:Olaj- és gázszállítás, víz- és szennyvízszállítás, szerkezetépítés, állványozás, cölöpalapozás, nagynyomású folyadékok, vegyipari feldolgozás, energiatermelés, építőipar, hajóépítés, kazáncsövek, hőcserélők, túlhevítők, kondenzátorok, alacsony hőmérsékletű üzemeltetés, precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek, menetes csőrendszerek

6. Gyártási folyamat - ERW / HFW acélcső

Nyersanyag-ellenőrzés:A beérkező acéltekercseket kémiai összetétel, mechanikai tulajdonságok és felületi minőség szempontjából ellenőrizzük. Minden tekercs egyedi hőszámot kap a teljes nyomonkövethetőség érdekében.

Letekercselés és szintezés:A tekercseket letekerik és kiegyenlítik, hogy a szalag ellaposodjon és a tekercskészletet eltávolítsák, biztosítva az egyenletes síkfelületet az állandó alakításhoz.

Élmarás és vágás:A szalag mindkét szélét pontos szélességtűréssel (±0,5 mm) marják, így tiszta, párhuzamos felületet hoznak létre a kiváló minőségű hegesztés érdekében.

Hidegen formázás:A kiegyenlített szalag formázóhengereken halad át, amelyek fokozatosan nyitott hengeres csőhéjjá formálják a lapos szalagot.

Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW/ERW):Nagyfrekvenciás áram (200-500 kHz) hevíti az illesztő éleket kovácsolási hőmérsékletre (1350-1500°C). Szorítóhengerek préselik a felmelegített éleket, így hoznak létre kovácsolt hegesztési varratot hozva létre hozóanyag nélkül.

Hegesztési varrat eltávolítása:A belső és külső rétegeket keményfém leválasztó pengék távolítják el forrón, így sima felületet hoznak létre minimális hegesztési varrattal.

Méretezés:A hegesztett cső méretező hengereken halad át a pontos külső átmérő tűrés (±0,5% és ±1,0% között) elérése érdekében. További hengerek szükség esetén négyzet/téglalap alakú formákat is előállítanak.

Hőkezelés (opcionális):A 890-930°C-on történő normalizálás alkalmazható a fokozott képlékenység vagy a feszültségmentesítés érdekében, egyenletes ferrit-perlit mikroszerkezetet eredményezve.

Hosszra vágás:A csövet precíziós vezérlésű (±3 mm) repülő vágófűrésszel vágják a megadott hosszúságúra.

Roncsolásmentes vizsgálat:

Ultrahangos vizsgálat (UT):A hegesztési varrat és a csőtest 100%-os ellenőrzése rétegződések, zárványok és fúziós hibák szempontjából.

● Örvényáramú vizsgálat (ET):Folyamatos online hegesztési minőségellenőrzés.

● Hidrosztatikai vizsgálat:Minden csövet legalább 10 másodpercig 95%-os SMYS-értéken teszteltek.

Befejezés:Sima végű, ferde végű (30°-35° 1,6 mm-es leszorítással) vagy menetes végű, a vevői specifikáció szerint.

Végső ellenőrzés és jelölés:Vizuális ellenőrzés, méretellenőrzés (külső átmérő, tömeg, hossz, egyenesség) és szabvány szerinti állandó jelölés (minőség, méret, hőszám, gyártó).

12

7. Minőségellenőrzési és vizsgálati eljárások

Színpad Ellenőrzési módszer Cél
Nyersanyag Kémiai analízis (OES spektrométer) Ellenőrizze az API 5L összetételi határértékeinek való megfelelést
Nyersanyag Szakítóvizsgálat Ellenőrizze a folyáshatárt, a szakítószilárdságot és a nyúlást
Folyamatban lévő Méretvizsgálat (mikrométerek, tolómérők) Az OD és a WT monitorozása formázás és méretezés során
Hegesztési zóna Ultrahangos vizsgálat (UT) - Online Hegesztési folytonossághiányok és fúzióhiány észlelése
Hegesztési zóna Örvényáramú tesztelés (ET) - Online Folyamatos hegesztési varratminőség-ellenőrzés
Hegesztési zóna Hegesztési varrat makrovizsgálata Hegesztési varrat behatolásának és fúziós geometriájának ellenőrzése
Kész cső Hidrosztatikai vizsgálat (minimum 10 másodperc 95%-os SMYS-en) Ellenőrizze a nyomásállóságot és a tömítettséget
Kész cső Ultrahangos tesztelés (UT) - Off-Line (opcionális) Teljes test lamináris vizsgálata
Kész cső Mágneses részecskevizsgálat (MPI) Felületi repedésészlelés (hegesztés és hőhatásövezet)
Kész cső Charpy V-bevágású ütésvizsgálat Alacsony hőmérsékletű szívósság ellenőrzése (PSL2)
Kész cső Keménységvizsgálat (HRC / HV10) Ellenőrizze a maximális keménységi határértékeket (savanyú közeg)
Kész cső Vezetett hajlítási teszt (alap és gyökér) Hegesztési varrat képlékenységének és szilárdságának ellenőrzése
Kész cső Lapítási teszt A csőtest képlékenységének és tömörségének ellenőrzése
Kész cső Méret- és vizuális ellenőrzés Külső átmérő, tömeg, hosszúság, egyenesség és felületminőség ellenőrzése
Kész cső Jelölésellenőrzés Biztosítson állandó jelölést az API 5L szerint

További tesztek a PSL2 / Sour Service-hez:

● HIC (hidrogén indukálta repedés) teszt a NACE TM0284 szabvány szerint

● SSC (szulfidos feszültségrepedés) teszt a NACE TM0177 A módszer szerint

● CVN ütésteszt -10°C, -20°C vagy -46°C hőmérsékleten

● Keménységellenőrzés (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 HIC-állóság esetén)

Minőségi dokumentáció:

● Malomvizsgálati tanúsítvány az EN 10204 szabvány 2.2., 3.1. vagy 3.2. típusa szerint

● Hidrosztatikai vizsgálati jelentés (csövenként)

● UT / ET ellenőrzési jelentés

Nyomonkövethetőség a hőszámtól a kész csőig

8. Elsődleges alkalmazások ERW acélcső

Az ERW csövek alapvető alkatrészek az olaj- és gázszállításban, valamint különféle ipari alkalmazásokban:

Olaj- és gázszállítás:Nagy távolságú szárazföldi és tengeri csővezetékek nyersolaj, földgáz és finomított kőolajtermékek szállítására.

Nagynyomású folyadékszállítás:Vízbefecskendező vezetékek, termelt víz elvezető rendszerek és nagynyomású folyadékszállítás olajmezőkön és feldolgozó létesítményekben.

Szárazföldi csővezeték-projektek:Országos gyűjtővezetékek, fővezetékek és elosztóvezetékek olaj- és gázmezőkben.

Tengeri csővezeték-rendszerek:Tenger alatti áramlási vezetékek, felszállóvezetékek és export csővezetékek tengeri platformokhoz és tenger alatti befejezésekhez (PSL2 és savanyú gázszolgáltatási opciókkal).

Savanyú szolgáltatási környezetek:Nedves, savanyú gázt (H₂S-t tartalmazó) szállító csővezetékek, amelyekhez PSL2 előírás szükséges, kiegészítő követelményekkel, beleértve a HIC és SSC ellenállást a NACE szabványok szerint.

Vízátvitel:Nagy átmérőjű vízellátó csővezetékek, öntözőrendszerek és nyersvíz-szállítás kommunális és ipari felhasználásra.

Szennyvíz- és szennyvízkezelés:Szennyvízelvezető vezetékek, tisztítótelepi csővezetékek és iszapkezelő rendszerek.

Ipari szerkezeti alkalmazások:Csőtartók, tartók, merevítők és szerkezeti elemek finomítókban, petrolkémiai üzemekben és ipari létesítményekben.

Olaj- és gázfeldolgozó létesítmények:Áramlóvezetékek, elosztók, elosztók és összekötő csővezetékek feldolgozóüzemekben és kompresszorállomásokon.

EPC és üzemi csővezetékek:Folyamat- és közművezetékek finomítókban, gázfeldolgozó üzemekben, vegyipari komplexumokban és energiatermelő létesítményekben.

9. Csomagolás és szállítás

Az ERW csöveket a legnagyobb gondossággal csomagolják és szállítják, hogy biztosítsák védelmüket a szállítás során. Íme a csomagolási és szállítási folyamat leírása:

Csomagolás:

Védőbevonat:Csomagolás előtt a csöveket vékony réteg rozsdagátló olajjal vagy védőlakkkal vonhatjuk be, hogy megakadályozzuk a felületi korróziót és oxidációt a tárolás és szállítás során. A célállomáson történő azonnali bevonatoláshoz csupasz felület is rendelkezésre áll.

Csomagolás:A hasonló méretű és specifikációjú csöveket gondosan hatszögletű vagy téglalap alakú kötegekbe kötegezik. Acélpántokkal (jellemzően kötegenként 3-5 pánt) rögzítik őket, hogy megakadályozzák a kötegben való elmozdulást.

Végzárók:Minden cső mindkét végére műanyag végdugót (PE vagy PP) helyeznek, hogy megvédjék a ferde végeket, a sima végeket és a menetes csatlakozásokat az ütésektől, a törmelék bejutásától és a nedvességtől.

Párnázottság és párnázottság:Prémium exportmegrendelések esetén a csőrétegek között párnázó anyagok, például habgyűrűk vagy gumicsíkok használhatók a kopás és a bevonat károsodásának megakadályozására a kezelés során.

Faládák vagy dobozok:Vékonyfalú csövek, precíziós csövek vagy prémium bevonatú csövek megrendelése esetén a csöveket masszív faládákba vagy rétegelt lemezből készült tokokba csomagolhatjuk, hogy fokozott védelmet nyújtsunk a külső erők és a durva kezelés ellen.

Szállítás:

Közlekedési mód:A csöveket konténerhajókkal (20 láb/40 láb), ömlesztettáru-szállító hajókkal vagy vasúti teherfuvarozással szállítjuk, a célállomástól, a mennyiségtől és a sürgősségtől függően. Légi szállítmányozás is elérhető minta- vagy időkritikus szállítmányokhoz.

Konténerezés:Kis és közepes megrendelések szabványos szállítókonténerekbe rakva, megvédve a rakományt az időjárástól, a nedvességtől és a külső szennyeződésektől a szállítás során.

Ömlesztett hajó berakodása:Nagy volumenű megrendelések (jellemzően >200 tonna) közvetlenül ömlesztettáru-szállító hajókba rakva. Az emelőgerendák és a távtartó rudak megakadályozzák a sérüléseket; a párnázott fólia és a rögzítés biztosítja a rakomány védelmét a hullámzással szemben.

Címkézés és dokumentáció:Minden köteg egyértelműen fel van címkézve minőséggel, szabványnal, méretekkel, hőszámmal és kezelési utasításokkal. A zökkenőmentes vámkezelés érdekében teljes dokumentáció (kereskedelmi számla, csomaglista, szállítólevél, származási bizonyítvány, gyári vizsgálati tanúsítványok) készült.

Biztonságos rögzítés:A kötegek acélpántokkal, légzsákokkal vagy famerevítőkkel vannak rögzítve, hogy megakadályozzák az elmozdulást, elgurulást vagy sérülést szállítás közben.

Követés és biztosítás:Konténerkövetési számok biztosítva a valós idejű nyomon követéshez. Tengeri szállítmánybiztosítás (teljes kockázatú vagy átlagbiztosítással) kérésre elérhető.

Összefoglalva, a Womic Steel biztosítja, hogy minden ERW acélcsövet iparágvezető védőintézkedésekkel csomagolnak, és megbízható szállítási módszerekkel szállítanak, hogy optimális állapotban érkezzenek meg a rendeltetési helyükre. A megfelelő csomagolási és szállítási eljárások elengedhetetlenek a szállított termékek integritásának és minőségének megőrzéséhez.

13

10. A Womic Steel előnyei és GYIK

Miért érdemes a Womic Steel-lel együttműködni?

Minden egy helyen:Teljes választék az API 5L ERW csövektől a megfelelő OEM csőszerelvényekig (könyökök, T-idomok, szűkítők, karimák, sapkák) kompatibilis anyagminőségekben, beleértve a szénacélt, ötvözött acélt és rozsdamentes acélt.

Műszaki megfelelőség:Minden szállítmányhoz teljeskörű vizsgálati tanúsítványok (EN 10204 2.2, 3.1 vagy 3.2 típus) mellékelve, amelyek részletesen tartalmazzák a pontos kémiai összetételt, a mechanikai vizsgálati eredményeket és a roncsolásmentes vizsgálati jelentéseket.

Hozzáadott értékű szolgáltatások:Végélezés (30°-35°), menetvágás és csatlakozókészítés, műanyag sapkák szerelése és korróziógátló bevonat (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, horganyzás) házon belül vagy minősített partnerlétesítményeken keresztül.

Versenyképes logisztika:A globális szállítmányozókkal kötött stratégiai partnerség optimalizált konténerrakodást (konténerenkénti mennyiség maximalizálása) és költséghatékony világméretű szállítást biztosít megbízható tranzitidővel.

Készlet és elérhetőség:A szabványos API 5L X52 méretek (2"-24" külső átmérő, 10-80-as jegyzék) széleskörű készlete rövid szállítási időket és gyors reagálást biztosít a sürgős projektkövetelményekre. Egyedi méretek igény szerint gyártva, jellemzően 30-45 napos szállítási idővel.

Savanyú szolgáltatási képesség:Teljes mértékben képes ellátni PSL2 csöveket HIC és SSC teszteléssel a NACE szabványok szerint savanyú gáz alkalmazásokhoz. Keménységszabályozás ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC értékre.

Válassza a Womic Steel Groupot megbízható partnerként, ha kiváló minőségű API 5L X52 ERW acélcsövekre és verhetetlen szállítási teljesítményre van szüksége. Érdeklődjön bizalommal!

Weboldal: www.womicsteel.com

Email: sales@womicsteel.com

Telefon/WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)

K: Mi a különbség az API 5L PSL1 és a PSL2 között az X52 csövek esetében?

A: A PSL1 (1. szintű termékspecifikáció) a standard minőségi szint, alapvető kémiai és mechanikai követelményekkel. A PSL2 (2. szintű termékspecifikáció) szigorúbb határértékeket ír elő a szén, a foszfor és a kén tekintetében, maximálisan 0,93-as folyáshatár-szakító arányt, kötelező Charpy-ütővizsgálatot és fokozott roncsolásmentes vizsgálatot ír elő. A PSL2-t savanyú közegekhez, tengeri és kritikus csővezeték-alkalmazásokhoz kell alkalmazni. Az X52 esetében a PSL2 alacsonyabb szénegyenértéket (CE ≤ 0,43%) is előír a jobb hegeszthetőség érdekében.

K: Használható-e az API 5L X52 cső szerkezeti alkalmazásokhoz?

V: Igen. Az X52 minimális folyáshatára 360 MPa (52 000 psi), így számos szerkezeti alkalmazáshoz alkalmas, beleértve a csőtartókat, tartóoszlopokat, merevítéseket és nehéz szerkezeti kereteket. Tisztán szerkezeti alkalmazásokhoz (nyomásmentes) azonban az ASTM A500 GR.B vagy az A53 GR.B költséghatékonyabb megoldás lehet.

K: Mi a különbség az ERW és a HFW között? Melyik a jobb az X52 csőhöz?

A: Az ERW (elektromos ellenállás-hegesztés) és a HFW (nagyfrekvenciás hegesztés) kifejezéseket gyakran felcserélhetően használják. A HFW kifejezetten nagyfrekvenciás áramot használ (jellemzően 200-500 kHz), amely szűkebb hőhatásövezetet (HAZ) és jobb hegesztési minőséget eredményez a hagyományos alacsony frekvenciájú ERW-hez képest. Az API 5L X52 esetében a HFW az előnyben részesített eljárás, mivel jobb hegesztési szívósságot és szűkebb HAZ-t biztosít, ami elengedhetetlen a savanyú közegben és az alacsony hőmérsékleten történő alkalmazásokhoz.

K: Mit jelent a „savanyú szolgáltatás”, és tudnak-e X52-t biztosítani savanyú szolgáltatáshoz?

V: A savanyú igénybevétel olyan csővezetékekre vonatkozik, amelyek hidrogén-szulfidot (H₂S) tartalmazó nedves gázt szállítanak. Ilyen körülmények között a standard acél hidrogén indukált repedéstől (HIC) vagy szulfid okozta feszültségrepedéstől (SSC) szenvedhet. Igen, a Womic Steel szállít X52 PSL2 acélt savanyú igénybevételre vonatkozó kiegészítő követelményekkel az API 5L H. melléklete szerint, beleértve a HIC vizsgálatot (NACE TM0284), az SSC vizsgálatot (NACE TM0177) és a keménységszabályozást (≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC).

K: Mi a maximális elérhető hosszúság az API 5L X52 ERW csőhöz?

V: ERW csöveket szállítunk szabványos, fix hosszúságban, akár 12 méterig (kb. 40 lábig), legfeljebb 610 mm (24 hüvelyk) átmérőig. Kisebb átmérőkhöz (168 mm / 6 hüvelyk alatt), kérésre akár 18 méteres (60 láb) hosszúság is rendelkezésre áll. Hosszabb hosszúságok konkrét projektekhez részletes specifikációt és mérnöki felülvizsgálatot igényelnek.

K: Milyen típusú végfelületeket kínálnak az X52-es csővezetékhez?

V: Sima végeket (szögletes vágású tompahegesztéshez vagy mechanikus csatlakozásokhoz), ferde végeket (30°-35°-os ferde szöggel 1,6 mm ±0,8 mm-es illesztéssel terepi tompahegesztéshez), menetes végeket (API vagy ügyfél által meghatározott menettel) és csatlakozóvégeket (csővégekre menetes csatlakozóval) kínálunk. Egyedi végelőkészítés is rendelkezésre áll, hogy megfeleljen az adott telepítési követelményeknek.

K: Tudna harmadik fél általi ellenőrzést biztosítani az API 5L X52 csövekhez?

V: Igen. Örömmel fogadjuk és lehetővé tesszük a DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR vagy bármely ügyfél által kijelölt képviselő általi ellenőrzéseket a gyártás során (hidraulikus vizsgálat, UT, méretvizsgálat) és a szállítás előtt. Kérésre rendszeresen biztosítunk hivatalos harmadik fél által hitelesített 3.2 ellenőrzési tanúsítványokat.

K: Vállalnak-e X52-es cső méretre vágási szolgáltatást?

V: Igen. Precíziós vágást kínálunk az ügyfél által meghatározott hosszúságokban, szűk tűréshatárokkal (jellemzően ±3 mm) és tiszta, sorjamentes végekkel. A vágást szükség szerint végleélezés (hegesztéshez) vagy menetvágás (mechanikus csatlakozásokhoz) követheti.

K: Milyen bevonási lehetőségek állnak rendelkezésre az API 5L X52 ERW csőhöz?

V: Különböző bevonási lehetőségeket kínálunk, beleértve: FBE (fúziós kötésű epoxi) - egy- vagy kétrétegű; 3LPE / 3LPP (háromrétegű polietilén / polipropilén); szénkátrány epoxi; folyékony epoxi; horganyzás (tűzihorganyzás vagy elektrolitos horganyzás); és fekete bevonat (lakk vagy fényezés). A bevonat felvihető létesítményünkben vagy megfelelő tanúsítványokkal rendelkező, minősített partner bevonóüzemeken keresztül.

K: Mi az API 5L X52 PSL2 átfutási ideje savanyú szolgáltatási követelményekkel?

V: A PSL2 standard átfutási ideje savanyú szolgáltatási követelményekkel (beleértve a HIC és SSC tesztelést) a megrendelés visszaigazolásától számítva körülbelül 45-60 nap, a rendelési mennyiségtől és az adott vizsgálati követelményektől függően. Kisebb mennyiségek esetén sürgős megrendelések (30-45 nap) is elérhetők lehetnek. Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot az aktuális átfutási időkért az Ön konkrét igényei alapján.