1. Womic Steel: Gyártási képességek és a vállalat erősségei
A Womic Steel Group vezető gyártó és globális exportőr, több mint 20 éves tapasztalattal a szén-, ötvözött és rozsdamentes acél csőtermékek gyártásában. Korszerű ERW csőgyártó üzemünk átfogó gyártási kapacitással rendelkezik, amely meghaladja a havi 15 000 tonnát elektromos ellenállás-hegesztéssel hegesztett acélcsövek esetében.
API 5L GR.B ERW cső gyártási mérettartománya:Külső átmérő 60,3 mm-től 610 mm-ig (2 hüvelyktől 24 hüvelykig), falvastagság 3,0 mm-től 19,1 mm-ig (10-es jegyzék a 80-as jegyzékhez). Egyszeres véletlenszerű 6 m-es hosszúság, dupla véletlenszerű 12 m-es hosszúság, vagy igény szerint egyedi hosszúságok.
Minőségi tanúsítványok és szabályozási megfelelőség:
ISO 9001:2015 tanúsítvánnyal rendelkezik:Minőségirányítási rendszer, amely biztosítja a termékminőség állandóságát minden művelet során.
API 5L monogramos engedély:Engedéllyel rendelkezik API 5L csővezetékek gyártására, ami az olaj- és gázszállító csővezetékekre vonatkozó legmagasabb iparági szabványok iránti elkötelezettséget bizonyítja.
CE jelölés (PED 2014/68/EU):Megfelel az Európai Nyomástartó Berendezésekről szóló irányelvnek az EGT-n belüli zökkenőmentes vámkezelés érdekében.
EN 10204 3.2 Tanúsítvány:A TÜV, LR, BV vagy SGS által validált 3.2-es ellenőrzési tanúsítvány teljes nyomon követhetőséget igénylő kritikus projektekhez.
Harmadik fél általi ellenőrzés (TPI) jóváhagyások:Az SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL és TÜV által jóváhagyott termékek és eljárások osztályozó társaságok által szabályozott tengeri projektekhez.
További tanúsítványok:ISO 14001, ISO 45001, NACE MR0175 / ISO 15156 szabványok savanyú közegű alkalmazásokhoz.
Globális elismerés:A Womic Steel megbízható beszállítója a nemzeti olajtársaságoknak (NOC-knek), a Fortune 500-as energiaszolgáltató vállalatoknak és a globális EPC-vállalkozóknak, több mint 80 országot szolgálva ki Délkelet-Ázsiában, Európában, a Közel-Keleten, Afrikában és Amerikában.
2. API 5L GR.B ERW acélcső: Anyagösszetétel és teljesítményjellemzők
Az API 5L GR.B (az ISO 3183 szabvány szerint L245-ként is jelölve) a legszélesebb körben használt csőminőség olaj-, gáz- és vízszállító csővezetékekhez. A "GR.B" a B osztályt jelöli, amelynek minimális folyáshatára 35 000 psi (körülbelül 240 MPa). Az ISO szabvány szerinti "L245" jelölés ugyanarra az anyagra utal, amelynek folyáshatára 245 MPa.
A magasabb minőségűekhez, mint például az X42 (42 000 psi hozam) és az X52 (52 000 psi hozam) képest a GR.B alacsonyabb szilárdságot, de kiváló hegeszthetőséget, alakíthatóságot és költséghatékonyságot kínál. Ez teszi a GR.B-t az előnyben részesített választássá alacsony és közepes nyomású csővezetékekhez, vízszállító rendszerekhez és általános folyadékszállításhoz, ahol nincs szükség ultra nagy szilárdságra. A GR.B a leggazdaságosabb csővezeték-minőség nem kritikus alkalmazásokhoz.
API 5L GR.B ERW acélcső kémiai összetétele (merőkanál-elemzés, tömegszázalék):
| Elem | Cmax | Mn max | Pmax | S-max | Cr max | Ni max | Cu max | Mo max | Vmax |
| PSL1 | 0,26 | 1.20 | 0,030 | 0,030 | — | — | — | — | — |
| PSL2 | 0,22 | 1.20 | 0,025 | 0,015 | 0,30 | 0,30 | 0,50 | 0,15 | 0,10 |
Megjegyzés: A PSL2 követelményei szigorúbbak, alacsonyabb szén-, foszfor- és kéntartalommal. A PSL2 esetében a szénegyenérték (CE) határértékek érvényesek: CE(IIW) ≤ 0,43% hegesztett csövek esetén.
API 5L GR.B ERW acélcső mechanikai tulajdonságai (szobahőmérséklet):
| Ingatlan | PSL1 követelmény | PSL2 követelmény |
| Folyáshatár (min.) | 35 000 psi (240 MPa) | 35 000 psi (240 MPa) |
| Folyáshatár (max.) | Nincs maximum | 65 000 psi (450 MPa) |
| Szakítószilárdság (perc) | 60 000 psi (415 MPa) | 60 000 psi (415 MPa) |
| Arány (hozam/szakítószilárdság) | Nincs konkrét korlát | ≤ 0,85 ≤ 0,93 esetén |
| Nyúlás (perc) | Képlet szerint számítva | Képlet szerint számítva |
*Megjegyzés: A PSL2 további követelményeket ír elő, beleértve a maximális folyáshatár-határokat, a maximális folyáshatár-szakító arányt és a kötelező Charpy-féle ütésvizsgálatot.*
API 5L GR.B ERW acélcső alacsony hőmérsékletű ütésállósági tulajdonságai (Charpy V-bevágás) - PSL2:
| Teszt helyszíne | Hőmérséklet | Átlagos energia (perc) | Egyéni energia (perc) |
| Csőtest (hosszanti) | 0°C | 40 joule | 30 joule |
| Hegesztett fém (keresztirányú) | 0°C | 40 joule | 30 joule |
| Hőhatásövezet (HAZ) | 0°C | 40 joule | 30 joule |
*Megjegyzés: A PSL2 esetében kötelező az ütővizsgálat. Savanyú közegű alkalmazásokhoz alacsonyabb hőmérséklet (-10°C vagy -20°C) és keménységi korlátozások (≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC) érvényesek.*
3. API 5L GR.B ERW acélcső mérettartománya és szabványoknak való megfelelés
A Womic Steel széles méretválasztékban szállít API 5L GR.B ERW csöveket, amelyek teljes mértékben megfelelnek az API 5L 46. kiadás és az ISO 3183 szabványoknak.
| Tétel | Specifikáció |
| Standard | API 5L 46. kiadás / ISO 3183 |
| Termékspecifikáció szintje | PSL1 (Standard) / PSL2 (Továbbfejlesztett) |
| Fokozat | B. GR. (L245) |
| Gyártási folyamat | Elektromos ellenállás-hegesztés (ERW) / Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW) |
| Külső átmérő tartomány | 60,3 mm – 610 mm (2 hüvelyk – 24 hüvelyk) |
| Falvastagság tartomány | 3,0 mm – 19,1 mm (10. jegyzék – 80. jegyzék) |
| Hossz | 6 m (SR), 12 m (DR), vagy egyedi hosszúságok akár 18 m-ig |
| Befejezés Befejezés | Sima végű (PE) / Ferde végű (BE) / Menetes és kapcsolt (T&C) |
| Felületkezelés | Csupasz / Olajozott / Fekete bevonatú / 3PE / FBE / Horganyzott |
| Tűrések | Külső átmérő: ±0,75% / Súly: -0% +15% / Hosszúság: +50 mm -0 mm |
4. Elérhető méretek és specifikációk - ERW acélcső
| NB | Méret | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1.73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13.72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2.77 | 1,65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 | 3.73 | 4.78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2.87 | 1,65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.91 | 5.56 | 7.82 | ||||||
| 25 | 1” | 33.40 | 3.38 | 1,65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 | 4.55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2.77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3.68 | 1,65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3.91 | 1,65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 | 5.54 | 9.74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5.74 | 2.11 | 3.05 | 5.74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6.55 | 2.77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15.88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2.77 | 3.76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20.62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 33.32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 12,70 | 16.66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20.62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41.28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24.61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26” | 660,40 | 9.53 | 7.92 | 12,70 | 12,70 |
Megjegyzés: A falvastagság elérhetősége a csőátmérőtől és a gyártási képességtől függően változhat. Ezen a tartományon kívüli egyedi méretek kérésre elérhetők.
5. A Womic Steel által gyártott általános ERW acélcső szabványok
| Standard | Normál osztályzatok | Tipikus alkalmazás |
| API 5L (Vezetékcső specifikációja) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | B GR., X42, X52, X60, X65, X70 | Olaj- és gázszállítás, szárazföldi/tengeri csővezetékek |
| ASTM csővezeték és szerkezeti cső | ||
| ASTM A53 (Cső, acél, fekete és tűzihorganyzott, horganyzott, hegesztett és varrat nélküli csövek specifikációja) | GR.A, GR.B | Víz, gáz, gőz, levegő, szerkezeti alkalmazások |
| ASTM A135 (Elektromos ellenálláshegesztésű acélcsövek specifikációja) | GR.A, GR.B | Víz, gáz, gőz, finomítói szolgáltatások |
| ASTM A252 (Hegesztett és varrat nélküli acélcső cölöpök specifikációja) | 1., 2. és 3. csoport | Alapozó cölöpözés, tengeri cölöpözés, hídalapozás |
| ASTM A500 (Hidegen formázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) | CS.A, CS.B, CS.C | Szerkezeti csövek, épületvázak, hidak |
| ASTM A501 (Hőformázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) | GR.A, GR.B | Nehéz szerkezeti alkalmazások, oszlopok, rácsos szerkezetek |
| ASTM kazán és hőcserélő (ERW) | ||
| ASTM A178 (Elektromos ellenállás-hegesztéssel készült szénacél és szén-mangán acél kazáncsövek specifikációja) | A, C, D osztály | Kazáncsövek, túlhevítő csövek |
| ASTM A214 (Elektromos ellenálláshegesztéssel készült szénacél hőcserélő és kondenzátorcsövek specifikációja) | — | Hőcserélők, kondenzátorok |
| ASTM A250 (Elektromos ellenállással hegesztett ferrites ötvözött acél kazán- és túlhevítőcsövek specifikációja) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Magas hőmérsékletű kazán és túlhevítő |
| ASTM A334 (Varrat nélküli és hegesztett szén- és ötvözött acélcsövek specifikációja alacsony hőmérsékletű üzemhez) | 1., 3. és 6. csoport | Alacsony hőmérsékletű üzem, kriogén |
| EN / DIN / BS szabványok | ||
| EN 10217-1 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen acélcsövek meghatározott szobahőmérsékleti tulajdonságokkal) | P235TR1, P265TR1 | Nyomástartó edények, kazándobok, nagynyomású csövek |
| EN 10217-2 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen és ötvözött acélcsövek meghatározott magas hőmérsékleti tulajdonságokkal) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Magasabb hőmérséklet, kazáncsövek, hőcserélők |
| EN 10219-1 (Hidegen formázott hegesztett acél zártszelvények szerkezeti célokra) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Szerkezeti alkalmazások, magasépítés, hidak |
| EN 10210 (Melegen edzett szerkezeti zártszelvények ötvözetlen és finomszemcsés acélból) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Melegen formázott varratmentes/hegesztett üreges profilok szerkezeti célokra, épületépítéshez, hidakhoz |
| EN 10025-2 (Szerkezeti acélok melegen hengerelt termékei - Ötvözetlen szerkezeti acélok) | S235JR, S275JR, S355JR, | Általános acélszerkezeti munkák, mélyépítés |
| EN 10255 (Hegesztésre és menetvágásra alkalmas ötvözetlen acélcsövek) | S195T, S235JRTH | Víz-, gáz-, szennyvíz- és menetes csőrendszerek |
| EN 10305-2 (Precíziós acélcsövek - Hegesztett, hidegen húzott csövek) | E215, E235, E355 | Precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek |
| BS 1387 (Csavarozott és tokos acélcsövek és csővázas elemek specifikációja) | A, B, C osztály | Víz, gáz, gőz, állványzat, menetes cső |
| DIN 2458 (Hegesztett acélcsövek és idomok - Általános műszaki szállítási feltételek) | St37.0, St44.0, St52.0 | Általános hegesztett acélcsövek, szerkezeti alkalmazások |
| ISO és egyéb szabványok | ||
| ISO 3183 (Kőolaj- és földgázipar - Acélcsövek csővezetékes szállítórendszerekhez) | L245, L290, L360, L415 | Olaj- és gázvezetékek (ISO szabvány szerinti API 5L) |
| ISO 65 (Acélcsövek vízhez, gázhoz és szennyvízhez - Menetes csövek) | Közepes, nehéz | Víz, gáz, szennyvíz, menetes cső |
| CSA G40.21 (Szerkezeti minőségű acél - kanadai szabvány) | 44 W, 50 W | Szerkezeti alkalmazások (Kanada) |
| AS 1163 (Szerkezeti acél zártszelvények - Ausztrál szabvány) | C250, C350, C450 | Szerkezeti zártszelvények (Ausztrália) |
| GOST 10706 (Hegesztett acélcsövek csővezetékekhez és szerkezetekhez - orosz szabvány) | St20, St35, St45 | Csővezetékek, szerkezeti alkalmazások (Oroszország) |
Használat:Olaj- és gázszállítás, víz- és szennyvízszállítás, szerkezetépítés, állványozás, cölöpalapozás, nagynyomású folyadékok, vegyipari feldolgozás, energiatermelés, építőipar, hajóépítés, kazáncsövek, hőcserélők, túlhevítők, kondenzátorok, alacsony hőmérsékletű üzemeltetés, precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek, menetes csőrendszerek
6. Gyártási folyamat - ERW / HFW acélcső
Nyersanyag-ellenőrzés:A beérkező acéltekercseket kémiai összetétel, mechanikai tulajdonságok és felületi minőség szempontjából ellenőrizzük. Minden tekercs egyedi hőszámot kap a teljes nyomonkövethetőség érdekében.
Letekercselés és szintezés:A tekercseket letekerik és kiegyenlítik, hogy a szalag ellaposodjon és a tekercskészletet eltávolítsák, biztosítva az egyenletes síkfelületet az állandó alakításhoz.
Élmarás és vágás:A szalag mindkét szélét pontos szélességtűréssel (±0,5 mm) marják, így tiszta, párhuzamos felületet hoznak létre a kiváló minőségű hegesztés érdekében.
Hidegen formázás:A kiegyenlített szalag formázóhengereken halad át, amelyek fokozatosan nyitott hengeres csőhéjjá formálják a lapos szalagot.
Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW/ERW):Nagyfrekvenciás áram (200-500 kHz) hevíti az illesztő éleket kovácsolási hőmérsékletre (1350-1500°C). Szorítóhengerek préselik a felmelegített éleket, így hoznak létre kovácsolt hegesztési varratot hozva létre hozóanyag nélkül.
Hegesztési varrat eltávolítása:A belső és külső rétegeket keményfém leválasztó pengék távolítják el forrón, így sima felületet hoznak létre minimális hegesztési varrattal.
Méretezés:A hegesztett cső méretező hengereken halad át a pontos külső átmérő tűrés (±0,5% és ±1,0% között) elérése érdekében. További hengerek szükség esetén négyzet/téglalap alakú formákat is előállítanak.
Hőkezelés (opcionális):A 890-930°C-on történő normalizálás alkalmazható a fokozott képlékenység vagy a feszültségmentesítés érdekében, egyenletes ferrit-perlit mikroszerkezetet eredményezve.
Hosszra vágás:A csövet precíziós vezérlésű (±3 mm) repülő vágófűrésszel vágják a megadott hosszúságúra.
Roncsolásmentes vizsgálat:
●Ultrahangos vizsgálat (UT):A hegesztési varrat és a csőtest 100%-os ellenőrzése rétegződések, zárványok és fúziós hibák szempontjából.
●Örvényáramú vizsgálat (ET):Folyamatos online hegesztési minőségellenőrzés.
●Hidrosztatikai vizsgálat:Minden csövet legalább 10 másodpercig 95%-os SMYS-értéken teszteltek.
Befejezés:Sima végű, ferde végű (30°-35° 1,6 mm-es leszorítással) vagy menetes végű, a vevői specifikáció szerint.
Végső ellenőrzés és jelölés:Vizuális ellenőrzés, méretellenőrzés (külső átmérő, tömeg, hossz, egyenesség) és szabvány szerinti állandó jelölés (minőség, méret, hőszám, gyártó).
7. Cölöpcsövek minőségellenőrzési és vizsgálati eljárásai
| Színpad | Ellenőrzési módszer | Cél |
| Nyersanyag | Kémiai analízis (OES spektrométer) | Ellenőrizze az API 5L összetételi határértékeinek való megfelelést |
| Nyersanyag | Szakítóvizsgálat | Ellenőrizze a folyáshatárt, a szakítószilárdságot és a nyúlást |
| Folyamatban lévő | Méretvizsgálat (mikrométerek, tolómérők) | Az OD és a WT monitorozása formázás és méretezés során |
| Hegesztési zóna | Ultrahangos vizsgálat (UT) - Online | Hegesztési folytonossághiányok és fúzióhiány észlelése |
| Hegesztési zóna | Örvényáramú tesztelés (ET) - Online | Folyamatos hegesztési varratminőség-ellenőrzés |
| Hegesztési zóna | Hegesztési varrat makrovizsgálata | Hegesztési varrat behatolásának és fúziós geometriájának ellenőrzése |
| Kész cső | Hidrosztatikai vizsgálat (minimum 10 másodperc 95%-os SMYS-en) | Ellenőrizze a nyomásállóságot és a tömítettséget |
| Kész cső | Ultrahangos tesztelés (UT) - Off-Line (opcionális) | Teljes test lamináris vizsgálata |
| Kész cső | Mágneses részecskevizsgálat (MPI) | Felületi repedésészlelés (hegesztés és hőhatásövezet) |
| Kész cső | Charpy V-bevágású ütésvizsgálat | Alacsony hőmérsékletű szívósság ellenőrzése (PSL2) |
| Kész cső | Keménységvizsgálat (HRC / HV10) | Ellenőrizze a maximális keménységi határértékeket (savanyú közeg) |
| Kész cső | Vezetett hajlítási teszt (alap és gyökér) | Hegesztési varrat képlékenységének és szilárdságának ellenőrzése |
| Kész cső | Lapítási teszt | A csőtest képlékenységének és tömörségének ellenőrzése |
| Kész cső | Méret- és vizuális ellenőrzés | Külső átmérő, tömeg, hosszúság, egyenesség és felületminőség ellenőrzése |
| Kész cső | Jelölésellenőrzés | Biztosítson állandó jelölést az API 5L szerint |
További tesztek a PSL2 / Sour Service-hez:
● HIC (hidrogén indukálta repedés) teszt a NACE TM0284 szabvány szerint
● SSC (szulfidos feszültségrepedés) teszt a NACE TM0177 A módszer szerint
● CVN ütésteszt -10°C, -20°C vagy -46°C hőmérsékleten
● Keménységellenőrzés (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 HIC-állóság esetén)
Minőségi dokumentáció:
● Malomvizsgálati tanúsítvány az EN 10204 szabvány 2.2., 3.1. vagy 3.2. típusa szerint
● Hidrosztatikai vizsgálati jelentés (csövenként)
● UT / ET ellenőrzési jelentés
● Nyomonkövethetőség a hőszámtól a kész csőig
8. Elsődleges alkalmazások ERW acélcső
Az ERW csövek alapvető alkatrészek az olaj- és gázszállításban, valamint különféle ipari alkalmazásokban:
Olaj- és gázszállítás:Nagy távolságú szárazföldi és tengeri csővezetékek nyersolaj, földgáz és finomított kőolajtermékek szállítására.
Nagynyomású folyadékszállítás:Vízbefecskendező vezetékek, termelt víz elvezető rendszerek és nagynyomású folyadékszállítás olajmezőkön és feldolgozó létesítményekben.
Szárazföldi csővezeték-projektek:Országos gyűjtővezetékek, fővezetékek és elosztóvezetékek olaj- és gázmezőkben.
Tengeri csővezeték-rendszerek:Tenger alatti áramlási vezetékek, felszállóvezetékek és export csővezetékek tengeri platformokhoz és tenger alatti befejezésekhez (PSL2 és savanyú gázszolgáltatási opciókkal).
Savanyú szolgáltatási környezetek:Nedves, savanyú gázt (H₂S-t tartalmazó) szállító csővezetékek, amelyekhez PSL2 előírás szükséges, kiegészítő követelményekkel, beleértve a HIC és SSC ellenállást a NACE szabványok szerint.
Vízátvitel:Nagy átmérőjű vízellátó csővezetékek, öntözőrendszerek és nyersvíz-szállítás kommunális és ipari felhasználásra.
Szennyvíz- és szennyvízkezelés:Szennyvízelvezető vezetékek, tisztítótelepi csővezetékek és iszapkezelő rendszerek.
Ipari szerkezeti alkalmazások:Csőtartók, tartók, merevítők és szerkezeti elemek finomítókban, petrolkémiai üzemekben és ipari létesítményekben.
Olaj- és gázfeldolgozó létesítmények:Áramlóvezetékek, elosztók, elosztók és összekötő csővezetékek feldolgozóüzemekben és kompresszorállomásokon.
EPC és üzemi csővezetékek:Folyamat- és közművezetékek finomítókban, gázfeldolgozó üzemekben, vegyipari komplexumokban és energiatermelő létesítményekben.
9. Csomagolás és szállítás
Az ERW csöveket a legnagyobb gondossággal csomagolják és szállítják, hogy biztosítsák védelmüket a szállítás során. Íme a csomagolási és szállítási folyamat leírása:
Csomagolás:
Védőbevonat:Csomagolás előtt a csöveket vékony réteg rozsdagátló olajjal vagy védőlakkkal vonhatjuk be, hogy megakadályozzuk a felületi korróziót és oxidációt a tárolás és szállítás során. A célállomáson történő azonnali bevonatoláshoz csupasz felület is rendelkezésre áll.
Csomagolás:A hasonló méretű és specifikációjú csöveket gondosan hatszögletű vagy téglalap alakú kötegekbe kötegezik. Acélpántokkal (jellemzően kötegenként 3-5 pánt) rögzítik őket, hogy megakadályozzák a kötegben való elmozdulást.
Végzárók:Minden cső mindkét végére műanyag végdugót (PE vagy PP) helyeznek, hogy megvédjék a ferde végeket, a sima végeket és a menetes csatlakozásokat az ütésektől, a törmelék bejutásától és a nedvességtől.
Párnázottság és párnázottság:Prémium exportmegrendelések esetén a csőrétegek között párnázó anyagok, például habgyűrűk vagy gumicsíkok használhatók a kopás és a bevonat károsodásának megakadályozására a kezelés során.
Faládák vagy dobozok:Vékonyfalú csövek, precíziós csövek vagy prémium bevonatú csövek megrendelése esetén a csöveket masszív faládákba vagy rétegelt lemezből készült tokokba csomagolhatjuk, hogy fokozott védelmet nyújtsunk a külső erők és a durva kezelés ellen.
Szállítás:
Közlekedési mód:A csöveket konténerhajókkal (20 láb/40 láb), ömlesztettáru-szállító hajókkal vagy vasúti teherfuvarozással szállítjuk, a célállomástól, a mennyiségtől és a sürgősségtől függően. Légi szállítmányozás is elérhető minta- vagy időkritikus szállítmányokhoz.
Konténerezés:Kis és közepes megrendelések szabványos szállítókonténerekbe rakva, megvédve a rakományt az időjárástól, a nedvességtől és a külső szennyeződésektől a szállítás során.
Ömlesztett hajó berakodása:Nagy volumenű megrendelések (jellemzően >200 tonna) közvetlenül ömlesztettáru-szállító hajókba rakva. Az emelőgerendák és a távtartó rudak megakadályozzák a sérüléseket; a párnázott fólia és a rögzítés biztosítja a rakomány védelmét a hullámzással szemben.
Címkézés és dokumentáció:Minden köteg egyértelműen fel van címkézve minőséggel, szabványnal, méretekkel, hőszámmal és kezelési utasításokkal. A zökkenőmentes vámkezelés érdekében teljes dokumentáció (kereskedelmi számla, csomaglista, szállítólevél, származási bizonyítvány, gyári vizsgálati tanúsítványok) készült.
Biztonságos rögzítés:A kötegek acélpántokkal, légzsákokkal vagy famerevítőkkel vannak rögzítve, hogy megakadályozzák az elmozdulást, elgurulást vagy sérülést szállítás közben.
Követés és biztosítás:Konténerkövetési számok biztosítva a valós idejű nyomon követéshez. Tengeri szállítmánybiztosítás (teljes kockázatú vagy átlagbiztosítással) kérésre elérhető.
Összefoglalva, a Womic Steel biztosítja, hogy minden ERW acélcsövet iparágvezető védőintézkedésekkel csomagolnak, és megbízható szállítási módszerekkel szállítanak, hogy optimális állapotban érkezzenek meg a rendeltetési helyükre. A megfelelő csomagolási és szállítási eljárások elengedhetetlenek a szállított termékek integritásának és minőségének megőrzéséhez.
10. A Womic Steel előnyei és GYIK
Miért érdemes a Womic Steel-lel együttműködni?
Minden egy helyen:Teljes választék az API 5L ERW csövektől a megfelelő OEM csőszerelvényekig (könyökök, T-idomok, szűkítők, karimák, sapkák) kompatibilis anyagminőségekben, beleértve a szénacélt, ötvözött acélt és rozsdamentes acélt.
Műszaki megfelelőség:Minden szállítmányhoz teljeskörű vizsgálati tanúsítványok (EN 10204 2.2, 3.1 vagy 3.2 típus) mellékelve, amelyek részletesen tartalmazzák a pontos kémiai összetételt, a mechanikai vizsgálati eredményeket és a roncsolásmentes vizsgálati jelentéseket.
Hozzáadott értékű szolgáltatások:Végélezés (30°-35°), menetvágás és csatlakozókészítés, műanyag sapkák szerelése és korróziógátló bevonat (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, horganyzás) házon belül vagy minősített partnerlétesítményeken keresztül.
Versenyképes logisztika:A globális szállítmányozókkal kötött stratégiai partnerség optimalizált konténerrakodást (konténerenkénti mennyiség maximalizálása) és költséghatékony világméretű szállítást biztosít megbízható tranzitidővel.
Készlet és elérhetőség:A szabványos API 5L X52 méretek (2"-24" külső átmérő, 10-80-as jegyzék) széleskörű készlete rövid szállítási időket és gyors reagálást biztosít a sürgős projektkövetelményekre. Egyedi méretek igény szerint gyártva, jellemzően 30-45 napos szállítási idővel.
Savanyú szolgáltatási képesség:Teljes mértékben képes ellátni PSL2 csöveket HIC és SSC teszteléssel a NACE szabványok szerint savanyú gáz alkalmazásokhoz. Keménységszabályozás ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC értékre.
Válassza a Womic Steel Groupot megbízható partnerként, ha kiváló minőségű API 5L X52 ERW acélcsövekre és verhetetlen szállítási teljesítményre van szüksége. Érdeklődjön bizalommal!
Weboldal: www.womicsteel.com
Email: sales@womicsteel.com
Telefon/WhatsApp/WeChat:
Viktor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)
K: Mi a különbség az API 5L GR.B és az ASTM A53 GR.B között?
A: Mindkettő hasonló szilárdságú (240 MPa folyáshatár). Az API 5L GR.B csővezetékekhez (olaj-, gáz-, vízszállítás) való. Az ASTM A53 GR.B általános nyomáscsövekhez (víz, gáz, gőz) való. Az API 5L szigorúbb minőségi és nyomonkövethetőségi követelményekkel rendelkezik.
K: Mi a különbség az API 5L PSL1 és a PSL2 között a GR.B esetében?
V: A PSL1 szabványminőségű, alapvető követelményekkel. A PSL2 szigorúbb határértékekkel rendelkezik a szén, a foszfor és az emisszió tekintetében, valamint kötelező ütésvizsgálattal, folyáshatár/szakító arány határértékekkel és fokozott roncsolásmentes vizsgálattal rendelkezik. A PSL2 tengeri és savanyú üzemekhez szükséges.
K: Használható-e az API 5L GR.B vízátvitelhez?
V: Igen. Ivóvíz esetén a korrózió megelőzése érdekében belső bevonatot (epoxi vagy cementhabarcsot) kell alkalmazni.
K: Mi a különbség az ERW és a HFW között?
A: A HFW nagyfrekvenciás áramot (200-500 kHz) használ, ami szűkebb hőhatászónát és jobb hegesztési minőséget eredményez. Az API 5L GR.B esetében a HFW az előnyben részesített eljárás.
K: Mi a maximálisan elérhető hosszúság?
A: Standard hosszúságok: 6 m és 12 m. 168 mm alatti átmérő esetén akár 18 m-es egyedi hosszúságok is elérhetők. Hosszabb hosszúságok esetén mérnöki felülvizsgálat szükséges.
K: Milyen felületkezeléseket kínálnak?
A: Sima végek (szögletes vágás), ferde végek (30°-35°), menetes végek és összekapcsolt végek.
K: Tudsz harmadik fél általi ellenőrzést biztosítani?
V: Igen. DNV, BV, SGS, TÜV, ABS és LR általi ellenőrzéseket végzünk. 3.2 tanúsítványok elérhetők.
K: Milyen bevonatolási lehetőségek vannak?
A: FBE, 3LPE, 3LPP, kőszénkátrány-epoxi, cementhabarcs bélés, horganyzás, fekete bevonat.
K: Mi a tipikus átfutási idő?
A: Raktárkészlet: 15-25 nap. Egyedi méretek: 30-45 nap. A bevonatoláshoz +10-20 nap szükséges. Kis mennyiség esetén sürgős rendelések is lehetségesek.
K: Milyen dokumentációt biztosítanak?
A: Malomvizsgálati tanúsítvány (3.1 vagy 3.2), hidropróbajelentés, UT/ET jelentés, méretjelentés, csomaglista, számla, szállítólevél.
K: Használható a GR.B savanyú szolgáltatáshoz?
V: Igen, de PSL2 savanyú üzemi követelményekkel (HIC/SSC tesztelés, keménység ≤ 248 HV10) szükséges. Kérjük, adja meg az árajánlatkérő dokumentumban.











