1. Womic Steel: Gyártási képességek és a vállalat erősségei
A Womic Steel Group vezető gyártó és globális exportőr, több mint 20 éves tapasztalattal a szén-, ötvözött és rozsdamentes acél csőtermékek gyártásában. Korszerű ERW csőgyártó üzemünk átfogó gyártási kapacitással rendelkezik, amely meghaladja a havi 15 000 tonnát elektromos ellenállás-hegesztéssel hegesztett acélcsövek esetében.
Az EN 10217 P235GH ERW cső gyártási mérettartománya:Külső átmérő 21,3 mm-től 610 mm-ig (1/2 hüvelyktől 24 hüvelykig), falvastagság 2,0 mm-től 20,0 mm-ig. Egyszeres véletlenszerű 6 m-es hosszúság, dupla véletlenszerű 12 m-es hosszúság, vagy igény szerint egyedi hosszúságok.
Minőségi tanúsítványok és szabályozási megfelelőség:
ISO 9001:2015 tanúsítvánnyal rendelkezik:Minőségirányítási rendszer, amely biztosítja a termékminőség állandóságát minden művelet során.
CE jelölés (PED 2014/68/EU):Teljes mértékben megfelel az Európai Nyomástartó Berendezésekre Vonatkozó Irányelveknek a nyomástartó alkalmazások tekintetében. CE-jelöléssel és Teljesítménynyilatkozattal (DoP) rendelkezik az európai piaci elfogadás érdekében.
EN 10204 3.2 Tanúsítvány:A TÜV, LR, BV vagy SGS által validált 3.2-es ellenőrzési tanúsítvány kritikus nyomású alkalmazásokhoz, amelyek teljes nyomon követhetőséget igényelnek.
Harmadik fél általi ellenőrzés (TPI) jóváhagyások:SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL és TÜV által jóváhagyott termékek és folyamatok.
További tanúsítványok:ISO 14001, ISO 45001 szabvány kérésre elérhető.
Globális elismerés:A Womic Steel megbízható beszállítója a kazángyártóknak, nyomástartó edény-gyártóknak, erőműveknek és petrolkémiai létesítményeknek, több mint 80 országban világszerte.
2. EN 10217 P235GH ERW acélcső: Anyagösszetétel és teljesítményjellemzők
Az EN 10217 P235GH egy ötvözetlen acélcső, amelyet kifejezetten magas hőmérsékleten történő nyomástartó edényekre terveztek. A "P" a nyomástartó edényt, a "235" a 235 MPa minimális folyáshatárt, a "G" a magas hőmérsékleti tulajdonságokat, a "H" pedig a hidraulikus vizsgálatot (hidrosztatikai nyomás) jelöli. Az 1.0345 minőségi szám az EN 10027-2 szabvány szerinti numerikus megnevezés.
A P265GH-hoz (265 MPa hozam) és a P355GH-hoz (355 MPa hozam) képest a P235GH jó szilárdságot kínál mérsékelt hőmérsékleten, miközben kiváló hegeszthetőséget és alakíthatóságot biztosít. A P235GH akár 400 °C-os hőmérsékleten is folyamatos üzemre alkalmas, így a mérsékelt hőmérsékleten üzemelő kazándobokhoz, hőcserélőkhöz és nyomástartó edényekhez az előnyben részesített választás.
EN 10217 P235GH ERW acélcső kémiai összetétele (merőkanál-analízis, tömegszázalék):
| Elem | Cmax | Si max | Mn max | Pmax | S-max | Cr max | Cu max | Mo max | Ni max |
| P235GH | 0,16 | 0,35 | 1.20 | 0,025 | 0,020 | 0,30 | 0,30 | 0,10 | 0,30 |
*Megjegyzés: Az alumínium (Al) tartalomnak legalább 0,020%-nak kell lennie. A Cr+Cu+Mo+Ni teljes mennyisége nem haladhatja meg a 0,70%-ot. Az alacsony szén- és ötvözettartalom kiváló hegeszthetőséget és alakíthatóságot biztosít a nyomástartó berendezések gyártásához.*
EN 10217 P235GH ERW acélcső mechanikai tulajdonságai (szobahőmérséklet):
| Falvastagság (mm) | Folyáshatár (min.) | Szakítószilárdság | Nyúlás (perc) |
| t ≤ 16 mm | 235 MPa | 360-500 MPa | 24% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 225 MPa | 360-500 MPa | 24% |
| 40 mm < t ≤ 60 mm | 215 MPa | 360-500 MPa | 23% |
Megjegyzés: A P235GH akár 400°C-ig is megőrzi hasznos szilárdságát. Magasabb hőmérsékletekhez (400°C felett) P265GH vagy olyan ötvözetminőségek ajánlottak, mint a 16Mo3.
EN 10217 P235GH ERW acélcső Magas hőmérsékletű folyáshatár:
| Hőmérséklet (°C) | 100 | 200 | 300 | 350 | 400 |
| Folyáshatár (MPa) | 225 | 190 | 170 | 165 | 155 |
Megjegyzés: Ezek az értékek a minimális folyáshatárt jelentik magas hőmérsékleten, ami igazolja a P235GH alkalmasságát kazán- és hőcserélő alkalmazásokhoz.
EN 10217 P235GH ERW acélcső ütésállósági tulajdonságai:
| Teszt iránya | Hőmérséklet | Átlagos energia (perc) | Egyéni energia (perc) |
| Hosszirányú | 0°C | 27 joule | 20 joule |
| Átlós | 0°C | 27 joule | 20 joule |
*Megjegyzés: Az EN 10217-2 szabvány értelmében a P235GH esetében kötelező az ütővizsgálat. 0°C alatti alacsony hőmérsékletű alkalmazásokhoz a P235GH jellemzően nincs előírva.*
3. EN 10217 P235GH ERW acélcső mérettartománya és szabványoknak való megfelelés
A Womic Steel széles méretskálán kínál EN 10217 P235GH ERW csöveket, amelyek teljes mértékben megfelelnek az EN 10217-2:2024 szabványnak.
| Tétel | Specifikáció |
| Standard | EN 10217-2:2024 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen és ötvözött acélcsövek előírt magas hőmérsékleti tulajdonságokkal) |
| Fokozat | P235GH (1,0345) |
| Gyártási folyamat | Elektromos ellenállás-hegesztés (ERW) / Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW) |
| Külső átmérő tartomány | 21,3 mm – 610 mm (1/2 hüvelyk – 24 hüvelyk) |
| Falvastagság tartomány | 2,0 mm – 20,0 mm |
| Hossz | 6 m (SR), 12 m (DR), vagy egyedi hosszúságok akár 18 m-ig |
| Szállítási állapot | Hegesztett / Normalizált (+N) |
| Befejezés Befejezés | Sima végű (PE) / Ferde végű (BE) |
| Felületkezelés | Csupasz / Olajozott / Fekete bevonatú |
| Ellenőrzési kategória | TC1 (2,2 minősítés) / TC2 (3,1 minősítés roncsolásmentes vizsgálattal) |
| Tűrések | Külső átmérő: ±1,0% / Súly: ±10% / Hossz: +50 mm -0 mm |
4. Elérhető méretek és specifikációk - ERW acélcső
| NB | Méret | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1.73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13.72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2.77 | 1,65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 | 3.73 | 4.78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2.87 | 1,65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.91 | 5.56 | 7.82 | ||||||
| 25 | 1” | 33.40 | 3.38 | 1,65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 | 4.55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3.56 | 1,65 | 2.77 | 3.56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3.68 | 1,65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3.91 | 1,65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 | 5.54 | 9.74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5.74 | 2.11 | 3.05 | 5.74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6.55 | 2.77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15.88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2.77 | 3.76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20.62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 33.32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 12,70 | 16.66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20.62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41.28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24.61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46.02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26” | 660,40 | 9.53 | 7.92 | 12,70 | 12,70 |
Megjegyzés: A falvastagság elérhetősége a csőátmérőtől és a gyártási képességtől függően változhat. Ezen a tartományon kívüli egyedi méretek kérésre elérhetők.
5. A Womic Steel által gyártott általános ERW acélcső szabványok
| Standard | Normál osztályzatok | Tipikus alkalmazás |
| API 5L (Vezetékcső specifikációja) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | B GR., X42, X52, X60, X65, X70 | Olaj- és gázszállítás, szárazföldi/tengeri csővezetékek |
| ASTM csővezeték és szerkezeti cső | ||
| ASTM A53 (Cső, acél, fekete és tűzihorganyzott, horganyzott, hegesztett és varrat nélküli csövek specifikációja) | GR.A, GR.B | Víz, gáz, gőz, levegő, szerkezeti alkalmazások |
| ASTM A135 (Elektromos ellenálláshegesztésű acélcsövek specifikációja) | GR.A, GR.B | Víz, gáz, gőz, finomítói szolgáltatások |
| ASTM A252 (Hegesztett és varrat nélküli acélcső cölöpök specifikációja) | 1., 2. és 3. csoport | Alapozó cölöpözés, tengeri cölöpözés, hídalapozás |
| ASTM A500 (Hidegen formázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) | CS.A, CS.B, CS.C | Szerkezeti csövek, épületvázak, hidak |
| ASTM A501 (Hőformázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) | GR.A, GR.B | Nehéz szerkezeti alkalmazások, oszlopok, rácsos szerkezetek |
| ASTM kazán és hőcserélő (ERW) | ||
| ASTM A178 (Elektromos ellenállás-hegesztéssel készült szénacél és szén-mangán acél kazáncsövek specifikációja) | A, C, D osztály | Kazáncsövek, túlhevítő csövek |
| ASTM A214 (Elektromos ellenálláshegesztéssel készült szénacél hőcserélő és kondenzátorcsövek specifikációja) | — | Hőcserélők, kondenzátorok |
| ASTM A250 (Elektromos ellenállással hegesztett ferrites ötvözött acél kazán- és túlhevítőcsövek specifikációja) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Magas hőmérsékletű kazán és túlhevítő |
| ASTM A334 (Varrat nélküli és hegesztett szén- és ötvözött acélcsövek specifikációja alacsony hőmérsékletű üzemhez) | 1., 3. és 6. csoport | Alacsony hőmérsékletű üzem, kriogén |
| EN / DIN / BS szabványok | ||
| EN 10217-1 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen acélcsövek meghatározott szobahőmérsékleti tulajdonságokkal) | P235TR1, P265TR1 | Nyomástartó edények, kazándobok, nagynyomású csövek |
| EN 10217-2 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen és ötvözött acélcsövek meghatározott magas hőmérsékleti tulajdonságokkal) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Magasabb hőmérséklet, kazáncsövek, hőcserélők |
| EN 10219-1 (Hidegen formázott hegesztett acél zártszelvények szerkezeti célokra) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Szerkezeti alkalmazások, magasépítés, hidak |
| EN 10210 (Melegen edzett szerkezeti zártszelvények ötvözetlen és finomszemcsés acélból) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Melegen formázott varratmentes/hegesztett üreges profilok szerkezeti célokra, épületépítéshez, hidakhoz |
| EN 10025-2 (Szerkezeti acélok melegen hengerelt termékei - Ötvözetlen szerkezeti acélok) | S235JR, S275JR, S355JR, | Általános acélszerkezeti munkák, mélyépítés |
| EN 10255 (Hegesztésre és menetvágásra alkalmas ötvözetlen acélcsövek) | S195T, S235JRTH | Víz-, gáz-, szennyvíz- és menetes csőrendszerek |
| EN 10305-2 (Precíziós acélcsövek - Hegesztett, hidegen húzott csövek) | E215, E235, E355 | Precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek |
| BS 1387 (Csavarozott és tokos acélcsövek és csővázas elemek specifikációja) | A, B, C osztály | Víz, gáz, gőz, állványzat, menetes cső |
| DIN 2458 (Hegesztett acélcsövek és idomok - Általános műszaki szállítási feltételek) | St37.0, St44.0, St52.0 | Általános hegesztett acélcsövek, szerkezeti alkalmazások |
| ISO és egyéb szabványok | ||
| ISO 3183 (Kőolaj- és földgázipar - Acélcsövek csővezetékes szállítórendszerekhez) | L245, L290, L360, L415 | Olaj- és gázvezetékek (ISO szabvány szerinti API 5L) |
| ISO 65 (Acélcsövek vízhez, gázhoz és szennyvízhez - Menetes csövek) | Közepes, nehéz | Víz, gáz, szennyvíz, menetes cső |
| CSA G40.21 (Szerkezeti minőségű acél - kanadai szabvány) | 44 W, 50 W | Szerkezeti alkalmazások (Kanada) |
| AS 1163 (Szerkezeti acél zártszelvények - Ausztrál szabvány) | C250, C350, C450 | Szerkezeti zártszelvények (Ausztrália) |
| GOST 10706 (Hegesztett acélcsövek csővezetékekhez és szerkezetekhez - orosz szabvány) | St20, St35, St45 | Csővezetékek, szerkezeti alkalmazások (Oroszország) |
Használat:Olaj- és gázszállítás, víz- és szennyvízszállítás, szerkezetépítés, állványozás, cölöpalapozás, nagynyomású folyadékok, vegyipari feldolgozás, energiatermelés, építőipar, hajóépítés, kazáncsövek, hőcserélők, túlhevítők, kondenzátorok, alacsony hőmérsékletű üzemeltetés, precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek, menetes csőrendszerek
6. Gyártási folyamat - ERW / HFW acélcső
Nyersanyag-ellenőrzés:A beérkező acéltekercseket kémiai összetétel, mechanikai tulajdonságok és felületi minőség szempontjából ellenőrizzük. Minden tekercs egyedi hőszámot kap a teljes nyomonkövethetőség érdekében.
Letekercselés és szintezés:A tekercseket letekerik és kiegyenlítik, hogy a szalag ellaposodjon és a tekercskészletet eltávolítsák, biztosítva az egyenletes síkfelületet az állandó alakításhoz.
Élmarás és vágás:A szalag mindkét szélét pontos szélességtűréssel (±0,5 mm) marják, így tiszta, párhuzamos felületet hoznak létre a kiváló minőségű hegesztés érdekében.
Hidegen formázás:A kiegyenlített szalag formázóhengereken halad át, amelyek fokozatosan nyitott hengeres csőhéjjá formálják a lapos szalagot.
Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW/ERW):Nagyfrekvenciás áram (200-500 kHz) hevíti az illesztő éleket kovácsolási hőmérsékletre (1350-1500°C). Szorítóhengerek préselik a felmelegített éleket, így hoznak létre kovácsolt hegesztési varratot hozva létre hozóanyag nélkül.
Hegesztési varrat eltávolítása:A belső és külső rétegeket keményfém leválasztó pengék távolítják el forrón, így sima felületet hoznak létre minimális hegesztési varrattal.
Méretezés:A hegesztett cső méretező hengereken halad át a pontos külső átmérő tűrés (±0,5% és ±1,0% között) elérése érdekében. További hengerek szükség esetén négyzet/téglalap alakú formákat is előállítanak.
Hőkezelés (opcionális):A 890-930°C-on történő normalizálás alkalmazható a fokozott képlékenység vagy a feszültségmentesítés érdekében, egyenletes ferrit-perlit mikroszerkezetet eredményezve.
Hosszra vágás:A csövet precíziós vezérlésű (±3 mm) repülő vágófűrésszel vágják a megadott hosszúságúra.
Roncsolásmentes vizsgálat:
●Ultrahangos vizsgálat (UT):A hegesztési varrat és a csőtest 100%-os ellenőrzése rétegződések, zárványok és fúziós hibák szempontjából.
●Örvényáramú vizsgálat (ET):Folyamatos online hegesztési minőségellenőrzés.
●Hidrosztatikai vizsgálat:Minden csövet legalább 10 másodpercig 95%-os SMYS-értéken teszteltek.
Befejezés:Sima végű, ferde végű (30°-35° 1,6 mm-es leszorítással) vagy menetes végű, a vevői specifikáció szerint.
Végső ellenőrzés és jelölés:Vizuális ellenőrzés, méretellenőrzés (külső átmérő, tömeg, hossz, egyenesség) és szabvány szerinti állandó jelölés (minőség, méret, hőszám, gyártó).
7. Minőségellenőrzési és vizsgálati eljárások
| Színpad | Ellenőrzési módszer | Cél |
| Nyersanyag | Kémiai analízis (OES spektrométer) | Ellenőrizze az API 5L összetételi határértékeinek való megfelelést |
| Nyersanyag | Szakítóvizsgálat | Ellenőrizze a folyáshatárt, a szakítószilárdságot és a nyúlást |
| Folyamatban lévő | Méretvizsgálat (mikrométerek, tolómérők) | Az OD és a WT monitorozása formázás és méretezés során |
| Hegesztési zóna | Ultrahangos vizsgálat (UT) - Online | Hegesztési folytonossághiányok és fúzióhiány észlelése |
| Hegesztési zóna | Örvényáramú tesztelés (ET) - Online | Folyamatos hegesztési varratminőség-ellenőrzés |
| Hegesztési zóna | Hegesztési varrat makrovizsgálata | Hegesztési varrat behatolásának és fúziós geometriájának ellenőrzése |
| Kész cső | Hidrosztatikai vizsgálat (minimum 10 másodperc 95%-os SMYS-en) | Ellenőrizze a nyomásállóságot és a tömítettséget |
| Kész cső | Ultrahangos tesztelés (UT) - Off-Line (opcionális) | Teljes test lamináris vizsgálata |
| Kész cső | Mágneses részecskevizsgálat (MPI) | Felületi repedésészlelés (hegesztés és hőhatásövezet) |
| Kész cső | Charpy V-bevágású ütésvizsgálat | Alacsony hőmérsékletű szívósság ellenőrzése (PSL2) |
| Kész cső | Keménységvizsgálat (HRC / HV10) | Ellenőrizze a maximális keménységi határértékeket (savanyú közeg) |
| Kész cső | Vezetett hajlítási teszt (alap és gyökér) | Hegesztési varrat képlékenységének és szilárdságának ellenőrzése |
| Kész cső | Lapítási teszt | A csőtest képlékenységének és tömörségének ellenőrzése |
| Kész cső | Méret- és vizuális ellenőrzés | Külső átmérő, tömeg, hosszúság, egyenesség és felületminőség ellenőrzése |
| Kész cső | Jelölésellenőrzés | Biztosítson állandó jelölést az API 5L szerint |
További tesztek a PSL2 / Sour Service-hez:
● HIC (hidrogén indukálta repedés) teszt a NACE TM0284 szabvány szerint
● SSC (szulfidos feszültségrepedés) teszt a NACE TM0177 A módszer szerint
● CVN ütésteszt -10°C, -20°C vagy -46°C hőmérsékleten
● Keménységellenőrzés (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 HIC-állóság esetén)
Minőségi dokumentáció:
● Malomvizsgálati tanúsítvány az EN 10204 szabvány 2.2., 3.1. vagy 3.2. típusa szerint
● Hidrosztatikai vizsgálati jelentés (csövenként)
● UT / ET ellenőrzési jelentés
Nyomonkövethetőség a hőszámtól a kész csőig
8. Elsődleges alkalmazások ERW acélcső
Az ERW csövek alapvető alkatrészek az olaj- és gázszállításban, valamint különféle ipari alkalmazásokban:
Olaj- és gázszállítás:Nagy távolságú szárazföldi és tengeri csővezetékek nyersolaj, földgáz és finomított kőolajtermékek szállítására.
Nagynyomású folyadékszállítás:Vízbefecskendező vezetékek, termelt víz elvezető rendszerek és nagynyomású folyadékszállítás olajmezőkön és feldolgozó létesítményekben.
Szárazföldi csővezeték-projektek:Országos gyűjtővezetékek, fővezetékek és elosztóvezetékek olaj- és gázmezőkben.
Tengeri csővezeték-rendszerek:Tenger alatti áramlási vezetékek, felszállóvezetékek és export csővezetékek tengeri platformokhoz és tenger alatti befejezésekhez (PSL2 és savanyú gázszolgáltatási opciókkal).
Savanyú szolgáltatási környezetek:Nedves, savanyú gázt (H₂S-t tartalmazó) szállító csővezetékek, amelyekhez PSL2 előírás szükséges, kiegészítő követelményekkel, beleértve a HIC és SSC ellenállást a NACE szabványok szerint.
Vízátvitel:Nagy átmérőjű vízellátó csővezetékek, öntözőrendszerek és nyersvíz-szállítás kommunális és ipari felhasználásra.
Szennyvíz- és szennyvízkezelés:Szennyvízelvezető vezetékek, tisztítótelepi csővezetékek és iszapkezelő rendszerek.
Ipari szerkezeti alkalmazások:Csőtartók, tartók, merevítők és szerkezeti elemek finomítókban, petrolkémiai üzemekben és ipari létesítményekben.
Olaj- és gázfeldolgozó létesítmények:Áramlóvezetékek, elosztók, elosztók és összekötő csővezetékek feldolgozóüzemekben és kompresszorállomásokon.
EPC és üzemi csővezetékek:Folyamat- és közművezetékek finomítókban, gázfeldolgozó üzemekben, vegyipari komplexumokban és energiatermelő létesítményekben.
9. Csomagolás és szállítás
Az ERW csöveket a legnagyobb gondossággal csomagolják és szállítják, hogy biztosítsák védelmüket a szállítás során. Íme a csomagolási és szállítási folyamat leírása:
Csomagolás:
Védőbevonat:Csomagolás előtt a csöveket vékony réteg rozsdagátló olajjal vagy védőlakkkal vonhatjuk be, hogy megakadályozzuk a felületi korróziót és oxidációt a tárolás és szállítás során. A célállomáson történő azonnali bevonatoláshoz csupasz felület is rendelkezésre áll.
Csomagolás:A hasonló méretű és specifikációjú csöveket gondosan hatszögletű vagy téglalap alakú kötegekbe kötegezik. Acélpántokkal (jellemzően kötegenként 3-5 pánt) rögzítik őket, hogy megakadályozzák a kötegben való elmozdulást.
Végzárók:Minden cső mindkét végére műanyag végdugót (PE vagy PP) helyeznek, hogy megvédjék a ferde végeket, a sima végeket és a menetes csatlakozásokat az ütésektől, a törmelék bejutásától és a nedvességtől.
Párnázottság és párnázottság:Prémium exportmegrendelések esetén a csőrétegek között párnázó anyagok, például habgyűrűk vagy gumicsíkok használhatók a kopás és a bevonat károsodásának megakadályozására a kezelés során.
Faládák vagy dobozok:Vékonyfalú csövek, precíziós csövek vagy prémium bevonatú csövek megrendelése esetén a csöveket masszív faládákba vagy rétegelt lemezből készült tokokba csomagolhatjuk, hogy fokozott védelmet nyújtsunk a külső erők és a durva kezelés ellen.
Szállítás:
Közlekedési mód:A csöveket konténerhajókkal (20 láb/40 láb), ömlesztettáru-szállító hajókkal vagy vasúti teherfuvarozással szállítjuk, a célállomástól, a mennyiségtől és a sürgősségtől függően. Légi szállítmányozás is elérhető minta- vagy időkritikus szállítmányokhoz.
Konténerezés:Kis és közepes megrendelések szabványos szállítókonténerekbe rakva, megvédve a rakományt az időjárástól, a nedvességtől és a külső szennyeződésektől a szállítás során.
Ömlesztett hajó berakodása:Nagy volumenű megrendelések (jellemzően >200 tonna) közvetlenül ömlesztettáru-szállító hajókba rakva. Az emelőgerendák és a távtartó rudak megakadályozzák a sérüléseket; a párnázott fólia és a rögzítés biztosítja a rakomány védelmét a hullámzással szemben.
Címkézés és dokumentáció:Minden köteg egyértelműen fel van címkézve minőséggel, szabványnal, méretekkel, hőszámmal és kezelési utasításokkal. A zökkenőmentes vámkezelés érdekében teljes dokumentáció (kereskedelmi számla, csomaglista, szállítólevél, származási bizonyítvány, gyári vizsgálati tanúsítványok) készült.
Biztonságos rögzítés:A kötegek acélpántokkal, légzsákokkal vagy famerevítőkkel vannak rögzítve, hogy megakadályozzák az elmozdulást, elgurulást vagy sérülést szállítás közben.
Követés és biztosítás:Konténerkövetési számok biztosítva a valós idejű nyomon követéshez. Tengeri szállítmánybiztosítás (teljes kockázatú vagy átlagbiztosítással) kérésre elérhető.
Összefoglalva, a Womic Steel biztosítja, hogy minden ERW acélcsövet iparágvezető védőintézkedésekkel csomagolnak, és megbízható szállítási módszerekkel szállítanak, hogy optimális állapotban érkezzenek meg a rendeltetési helyükre. A megfelelő csomagolási és szállítási eljárások elengedhetetlenek a szállított termékek integritásának és minőségének megőrzéséhez.
10. A Womic Steel előnyei és GYIK
Miért érdemes a Womic Steel-lel együttműködni?
Minden egy helyen:Teljes választék az API 5L ERW csövektől a megfelelő OEM csőszerelvényekig (könyökök, T-idomok, szűkítők, karimák, sapkák) kompatibilis anyagminőségekben, beleértve a szénacélt, ötvözött acélt és rozsdamentes acélt.
Műszaki megfelelőség:Minden szállítmányhoz teljeskörű vizsgálati tanúsítványok (EN 10204 2.2, 3.1 vagy 3.2 típus) mellékelve, amelyek részletesen tartalmazzák a pontos kémiai összetételt, a mechanikai vizsgálati eredményeket és a roncsolásmentes vizsgálati jelentéseket.
Hozzáadott értékű szolgáltatások:Végélezés (30°-35°), menetvágás és csatlakozókészítés, műanyag sapkák szerelése és korróziógátló bevonat (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, horganyzás) házon belül vagy minősített partnerlétesítményeken keresztül.
Versenyképes logisztika:A globális szállítmányozókkal kötött stratégiai partnerség optimalizált konténerrakodást (konténerenkénti mennyiség maximalizálása) és költséghatékony világméretű szállítást biztosít megbízható tranzitidővel.
Készlet és elérhetőség:A szabványos API 5L X52 méretek (2"-24" külső átmérő, 10-80-as jegyzék) széleskörű készlete rövid szállítási időket és gyors reagálást biztosít a sürgős projektkövetelményekre. Egyedi méretek igény szerint gyártva, jellemzően 30-45 napos szállítási idővel.
Savanyú szolgáltatási képesség:Teljes mértékben képes ellátni PSL2 csöveket HIC és SSC teszteléssel a NACE szabványok szerint savanyú gáz alkalmazásokhoz. Keménységszabályozás ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC értékre.
Válassza a Womic Steel Groupot megbízható partnerként, ha kiváló minőségű API 5L X52 ERW acélcsövekre és verhetetlen szállítási teljesítményre van szüksége. Érdeklődjön bizalommal!
Weboldal: www.womicsteel.com
Email: sales@womicsteel.com
Telefon/WhatsApp/WeChat:
Viktor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)
K: Mi a különbség az EN 10217 P235GH és az EN 10216 P235GH között?
A: Az EN 10217 szabványt lefedihegesztettacélcsövek (ERW/HFW eljárás), míg az EN 10216 szabvány a következőket fedi le:zökkenőmentesacélcsövek. Mindkét szabvány a P235GH minőséget írja elő hasonló kémiai és mechanikai követelményekkel. Az EN 10217 (hegesztett) általában költséghatékonyabb és hosszabb hosszúságban kapható. Az EN 10216 (varrat nélküli) szabvány nagyobb nyomású alkalmazásokhoz vagy olyan helyekhez szükséges, ahol a hegesztési varratot a tervezési előírások nem engedélyezik. A legtöbb kazán- és nyomástartó edény-alkalmazáshoz mindkettő elfogadható; azonban a kritikus nagynyomású alkalmazásokhoz gyakran a varratmentes csöveket részesítik előnyben.
K: Mi a P235GH maximális üzemi hőmérséklete?
A: A P235GH folyamatos üzemre alkalmas akár400°C400°C és 500°C közötti hőmérséklet esetén P265GH vagy 16Mo3 (ötvözött acél) ajánlott. 500°C feletti hőmérséklet esetén erősebb ötvözetű acélokat, például 13CrMo4-5-öt vagy 10CrMo9-10-et kell fontolóra venni. A falvastagság és az üzemi feltételek alapján meghatározott konkrét hőmérsékleti határértékek tekintetében mindig tekintse át az alkalmazandó tervezési szabványokat (EN 13445, ASME I. szakasz stb.).
K: Használható a P235GH ASME szabvány szerinti alkalmazásokhoz?
A: A P235GH nem szerepel közvetlenül az ASME II. szakaszában (ASME anyagspecifikációk). Azonban széles körben elfogadott nemzetközi projektekhez az EN szabványok szerint. Az ASME szabvány szerinti sajtoláshoz az egyenértékű anyagok közé tartozik az SA-106 GR.B (varrat nélküli) vagy az SA-53 GR.B (hegesztett) hasonló tulajdonságokkal, de eltérő tervezési megengedett értékekkel. ASME anyagokat igénylő projektekhez alternatívaként SA-106 GR.B vagy SA-178 GR.A anyagot tudunk biztosítani. Kérjük, adja meg a projekt specifikációját a megfelelő anyagkiválasztás érdekében.
K: Mi a különbség a P235GH és a P265GH között?
A: A P235GH minimális folyáshatára 235 MPa, míg a P265GH 265 MPa (nagyobb szilárdságú). A P235GH jobb alakíthatóságot és hegeszthetőséget kínál az alacsonyabb széntartalom miatt (max. 0,16% vs. max. 0,20%). A P235GH-t jellemzően mérsékelt hőmérsékleten/nyomáson történő alkalmazásokhoz használják (kazándobok, hőcserélők). A P265GH-t nagyobb nyomáson történő alkalmazásokhoz használják, ahol további szilárdságra van szükség. Mindkettőhöz hasonlóan magas hőmérsékleti határértékek tartoznak (400°C).
K: Milyen roncsolásmentes vizsgálatot (NDT) kell elvégezni az EN 10217 P235GH szabvány szerint?
A: TC1 (1. vizsgálati kategória) esetén: Szemrevételezéses ellenőrzés és hidrosztatikai vizsgálat szükséges. TC2 (2. vizsgálati kategória) esetén: Szemrevételezéses ellenőrzés, hidrosztatikai vizsgálat és a hegesztési varrat 100%-os roncsolásmentes vizsgálata (UT vagy ET). Kritikus nyomású alkalmazásokhoz jellemzően TC2 van megadva. A Womic Steel mind a TC1, mind a TC2 szintet tudja biztosítani. Az EN 10204 3.2 tanúsításhoz jellemzően TC2 szükséges harmadik fél általi megfigyeléssel.
K: Mi a maximálisan elérhető hosszúság az EN 10217 P235GH ERW csőhöz?
V: Standard, fix 6 méteres és 12 méteres (kb. 20 és 40 láb) hosszúságú csöveket szállítunk, legfeljebb 610 mm (24 hüvelyk) átmérőig. Kisebb átmérőkhöz (168 mm / 6 hüvelyk alatt), egyedi hosszúságok kérésre elérhetők, akár 18 méterig (60 láb). Kazán- és hőcserélő alkalmazásokhoz, amelyek speciális U-hajlítási hosszúságokat igényelnek, partner hajlítóinkkal tudunk együttműködni. Kérjük, adja meg a konkrét hosszúsági igényeit.
K: Tudnak-e harmadik fél általi ellenőrzést biztosítani az EN 10217 P235GH csövekhez?
V: Igen. Örömmel fogadjuk és lehetővé tesszük a DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR vagy bármely, az ügyfél által kijelölt képviselő által végzett ellenőrzéseket a gyártás során (hidraulikus vizsgálat, UT/ET, méretvizsgálat) és a szállítás előtt. Kérésre rendszeresen biztosítunk hivatalos harmadik fél által hitelesített 3.2 ellenőrzési tanúsítványokat. Az európai nyomástartó berendezésekre vonatkozó irányelv (PED) betartása érdekében CE-jelölést és teljesítménynyilatkozatot (DoP) biztosítunk.
K: Mi a tipikus átfutási idő az EN 10217 P235GH ERW csövek esetében?
V: A raktáron lévő méretek (általános átmérők és falvastagságok) standard szállítási ideje körülbelül 15-25 nap. Nem raktáron lévő vagy egyedi méretek esetén a szállítási idő a megrendelés visszaigazolásától számítva körülbelül 30-45 nap. TC2 esetén 100%-os roncsolásmentes vizsgálattal (NCT) a szállítási idő 5-10 nap. Harmadik fél általi ellenőrzés (3.2 tanúsítvánnyal) esetén az ütemezés és a dokumentáció 10-15 napot vesz igénybe. Sürgős megrendelések (15-20 nap) kisebb mennyiségek esetén standard méretekben is lehetségesek. Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot az aktuális szállítási időkért.
K: Milyen tanúsítványokat és dokumentációkat biztosítanak a P235GH csőszállítmányokhoz?
V: Minden szállítmány átfogó dokumentációt tartalmaz: EN 10204 3.1-es típus (vagy kérésre 2.2 / 3.2-es típus) szerinti hengerlési vizsgálati tanúsítvány, amely tartalmazza a kémiai összetételt, a szakítószilárdságot, a magas hőmérsékleti tulajdonságokat és az ütővizsgálat eredményeit; hidrosztatikai vizsgálati jelentés; roncsolásmentes vizsgálati jelentés (UT/ET) TC2 megrendelésekhez; méretvizsgálati jelentés; CE-jelölés és teljesítménynyilatkozat (DoP) az európai piacra; csomaglista; kereskedelmi számla; szállítólevél; és származási bizonyítvány (ha szükséges).
K: Vállalnak P235GH csövek méretre vágását és U-hajlítását?
V: Igen. Precíziós vágást kínálunk az ügyfél által meghatározott hosszúságokra, szűk tűréshatárokkal (jellemzően ±3 mm) és tiszta, sorjamentes végekkel. Hőcserélő alkalmazásokhoz koordinálni tudjuk partner hajlítóüzemeinkkel az U-hajlított csövek (hidegen hajlítás) gyártását szabályozott hajlítási sugárral és minimális ovalitással. Az U-hajlított csövek hajlítás utáni hőkezeléssel vagy anélkül is szállíthatók. Kérjük, adja meg hajlítási rajzait az egyedi igények kielégítéséhez.
K: Mi a különbség a normalizált (+N) és a hegesztett szállítási állapot között?
A: A normalizált (+N) hőkezelés (890-930°C) egyenletes ferrit-perlit mikroszerkezetet hoz létre, javítja a képlékenységet és a szívósságot, valamint csökkenti a hegesztési maradékfeszültségeket. A hegesztett állapotban nagyobbak a maradékfeszültségek, és kevésbé egyenletes lehet a szemcseszerkezet. Nyomásos alkalmazásoknálnormalizáltjellemzően az EN 10217-2 szabvány szerint szükséges a magas hőmérsékletű üzemhez optimális tulajdonságok biztosítása érdekében. A Womic Steel nyomás alatti alkalmazásokhoz szabványos állapotban szállítja a P235GH-t.










