ASNZS 1163 C350 ERW acélcső – Nagy szilárdságú szerkezeti zártszelvény nehéz szerkezetekhez

Rövid leírás:

A Womic Steel kiváló minőségű AS/NZS 1163 C350 ERW acélcsövet kínál nagy szilárdságú szerkezeti alkalmazásokhoz. A C350 zártszelvény 350 MPa folyáshatárral rendelkezik épületvázakhoz, hidakhoz, tornyokhoz, ipari üzemekhez és nehéz építési projektekhez. Kör, négyzet és téglalap alakú formában kapható. Külső átmérő 21,3 mm-től 610 mm-ig (1/2″-től 24″-ig), falvastagság 2,0 mm-től 16,0 mm-ig, hosszúság akár 18 m-ig. Gyári tanúsítvány, hidropróba, UT/ET ellenőrzés, ferde vég, korróziógátló bevonat elérhető. Versenyképes ár és gyors szállítás.

ERW acélcső mérete:Kerek külső átmérő: 21,3 mm - 610 mm (1/2″ - 24″), Falvastagság: 2,0 mm - 16,0 mm. Négyzet alakú: 25x25 mm - 500x500 mm. Téglalap alakú: 40x20 mm - 600x400 mm. Hossz: 6 m, 12 m vagy igény szerint

Az ERW acélcső szabványa és minősége:AS/NZS 1163 C350 minőség; Kapható C250, C250L0, C350L0, C450, C450L0 kivitelben is

Az ERW acélcső használata:Építőipar, hídszerkezetek, tornyok és árbócok, ipari üzemek, stadionok, toronyházak, nehézgépek, tartószerkezetek, raktárépületek, kereskedelmi épületek, sportlétesítmények

Womic SteelKiváló minőségű és versenyképes árakon kínálunk AS/NZS 1163 C350 ERW acélcsöveket, szerkezeti zártszelvényeket és csőidomokat. Gyári tanúsítvány, hidropróba, UT/ET ellenőrzés, ferde vég, korróziógátló bevonat elérhető. Gyors szállítás és a legjobb szolgáltatás.


Termék részletei

Termékcímkék

1. Womic Steel: Gyártási képességek és a vállalat erősségei

A Womic Steel Group vezető gyártó és globális exportőr, több mint 20 éves tapasztalattal a szén-, ötvözött és rozsdamentes acél csőtermékek gyártásában. Korszerű ERW csőgyártó üzemünk átfogó gyártási kapacitással rendelkezik, amely meghaladja a havi 15 000 tonnát elektromos ellenállás-hegesztéssel hegesztett acélcsövek esetében.

Az AS/NZS 1163 C350 ERW cső gyártási mérettartománya:Kerek külső átmérő 21,3 mm-től 610 mm-ig (1/2 hüvelyktől 24 hüvelykig), falvastagság 2,0 mm-től 16,0 mm-ig. Négyzet alakú méretek 25 mm x 25 mm-től 500 mm x 500 mm-ig. Téglalap alakú méretek 40 mm x 20 mm-től 600 mm x 400 mm-ig. 6 m-es véletlenszerű hosszúságok, 12 m-es dupla véletlenszerű hosszúságok, vagy igény szerint egyedi hosszúságok.

Minőségi tanúsítványok és szabályozási megfelelőség:

ISO 9001:2015 tanúsítvánnyal rendelkezik:Minőségirányítási rendszer, amely biztosítja a termékminőség állandóságát minden művelet során.

AS/NZS 1163 megfelelőség:Teljes megfelelés az ausztrál/új-zélandi szabványnak a hidegen formázott hegesztett acél zártszelvényekre vonatkozóan.

EN 10204 3.2 Tanúsítvány:A TÜV, LR, BV vagy SGS által validált 3.2-es ellenőrzési tanúsítvány teljes nyomon követhetőséget igénylő kritikus projektekhez.

Harmadik fél általi ellenőrzés (TPI) jóváhagyások:SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL és TÜV által jóváhagyott termékek és folyamatok.

Globális elismerés:A Womic Steel megbízható beszállítója építőipari vállalatoknak és mérnöki irodáknak, több mint 80 országban, köztük Ausztráliában és Új-Zélandon is.

2. AS/NZS 1163 C350 ERW acélcső: Anyagösszetétel és teljesítményjellemzők

Az AS/NZS 1163 C350 szabvány szerinti hidegen alakított hegesztett zártszelvény, amelyet elektromos ellenállás-hegesztéssel (ERW) gyártanak, utólagos hőkezelés nélkül. A "C" hidegen alakított, a "350" pedig 350 MPa minimális folyáshatárt jelent.

A C350 a legszélesebb körben használt szerkezeti minőség az AS/NZS 1163 sorozatban, kiváló egyensúlyt kínálva a szilárdság (350 MPa folyáshatár) és a gazdaságosság között. A C250-hez (250 MPa folyáshatár) képest a C350 40%-kal nagyobb szilárdságot kínál, ami könnyebb szerkezetek vagy nagyobb teherbírás elérését teszi lehetővé. Ez a minőség a legtöbb építési projekthez alkalmas mérsékelt éghajlaton, és a kereskedelmi és ipari szerkezetek standard választása.

AS/NZS 1163 C350 ERW acélcső kémiai összetétele (merőkanál-analízis, tömegszázalék):

Elem Cmax Si max Mn max Pmax S-max CE-max
C350 0,20 0,25 1,60 0,030 0,030 0,43

*Megjegyzés: Kör alakú zártszelvények (CHS) esetében a szilíciumhatár 0,45%. A szénegyenértéket (CE) a következő egyenlettel számítjuk ki: CE = C + Mn/6 + (Cr+Mo+V)/5 + (Ni+Cu)/15.*

AS/NZS 1163 C350 ERW acélcső mechanikai tulajdonságai (szobahőmérsékleten):

Ingatlan C350 követelmény
Folyáshatár (min.) 350 MPa (51 000 psi)
Szakítószilárdság (perc) 430 MPa (62 000 psi)
Nyúlás (perc) 16-20% (a do/t aránytól függ)

Szakasztípusonkénti nyúlási követelmények:

Szakasz típusa do/t ≤ 15 15 < do/t ≤ 30 csináld/t > 30
Kör alakú zártszelvények (CHS) 16% 18% 20%
Téglalap alakú/SHS (b/t ≤15) 12% 14% 16%

AS/NZS 1163 C350 ERW acélcső ütésállósági tulajdonságai:

Fokozat Teszthőmérséklet Követelmény
C350 Nem kötelező Nincs kötelező ütésvizsgálat

*Megjegyzés: A C350-nek nincs kötelező ütővizsgálata. Hideg éghajlaton történő alkalmazásokhoz, amelyek alacsony hőmérsékleti szívósságot igényelnek (0°C-os ütővizsgálat), a C350L0-t kell megadni.*

AS/NZS 1163 minőségi összehasonlítás:

Fokozat folyáshatár Szakítószilárdság Erő vs. C250 Ütéshőmérséklet Tipikus alkalmazás
C250 250 MPa 320 MPa Nem kötelező Könnyű szerkezetű, gazdaságos
C250L0 250 MPa 320 MPa 0°C Könnyű szerkezeti, hideg éghajlat
C350 350 MPa 430 MPa +40% Nem kötelező Nehéz szerkezeti, leggyakoribb
C350L0 350 MPa 430 MPa +40% 0°C Nehéz szerkezeti, hideg éghajlat
C450 450 MPa 500 MPa +80% Nem kötelező Maximális erő, nehéz mérnöki munka
C450L0 450 MPa 500 MPa +80% 0°C Maximális szilárdság, hideg éghajlat

3. AS/NZS 1163 C350 ERW acélcső mérettartománya és szabványoknak való megfelelés

A Womic Steel széles méretválasztékban szállít AS/NZS 1163 C350 ERW csöveket, amelyek teljes mértékben megfelelnek az AS/NZS 1163 szabványnak.

Tétel Specifikáció
Standard AS/NZS 1163 (Hidegen formázott szerkezeti acél zártszelvények)
Fokozat C350
Gyártási folyamat Hidegen formázott ERW (elektromos ellenállás-hegesztés)
Alakzatbeállítások Kerek (CHS) / Négyzet (SHS) / Téglalap alakú (RHS)
Kerek külső átmérő tartomány 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Négyzetméret-tartomány 25 mm × 25 mm – 500 mm × 500 mm
Téglalap alakú mérettartomány 40 mm × 20 mm – 600 mm × 400 mm
Falvastagság tartomány 2,0 mm – 16,0 mm (mérettől és alaktól függően)
Hossz 6 m (SR), 12 m (DR), vagy egyedi hosszúságok akár 18 m-ig
Befejezés Befejezés Sima végű (PE) / Ferde végű (BE)
Felületkezelés Csupasz / Olajozott / Alapozott / Tűzihorganyzott

Mérettűrések az AS/NZS 1163 szabvány szerint:

Jellegzetes Tolerancia
Külső méretek ±1% (minimum 0,5 mm)
Falvastagság (t) ±10%
Konkavitás/konvexitás Max. 0,8% vagy 0,5 mm
Oldalak derékszöge 90° ±1°
Egyenesség a teljes hossz 0,15%-a
Csavar 2 mm + 0,5 mm/m hosszúságban
Egységnyi hosszra jutó tömeg Legalább 0,96-szorosa a megadott tömegnek
Maróhossz-tűrés 0, +100 mm
Precíziós hossz (<6 m) 0, +5 mm
Precíziós hossz (6-10 m) 0, +15 mm

4. Elérhető méretek és specifikációk - ERW acélcső

NB

Méret

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1.73

   

2.41

         

8

1/4”

13.72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2.77

1,65

2.11

   

2.77

 

3.73

3.73

     

4.78

7.47

20

3/4”

26,67

2.87

1,65

2.11

   

2.87

 

3.91

3.91

     

5.56

7.82

25

1”

33.40

3.38

1,65

2.77

   

3.38

 

4.55

4.55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3.56

1,65

2.77

   

3.56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3.68

1,65

2.77

   

3.68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3.91

1,65

2.77

   

3.91

 

5.54

5.54

     

9.74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5.74

2.11

3.05

   

5.74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6.55

2.77

3.40

   

6.55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15.88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2.77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2.77

3.76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20.62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25.40

28,58

25.40

300

12”

323,85

9.53

3,96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25.40

28,58

33.32

25.40

350

14”

355,60

9.53

3,96

4.78

6.35

7.92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9.53

4.19

4.78

6.35

7.92

12,70

16.66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9.53

4.19

4.78

6.35

7.92

14.27

19.05

12,70

23,83

29.36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9.53

4.78

5.54

6.35

9.53

15.09

20.62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9.53

4.78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41.28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24.61

12,70

30,96

38,89

46.02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9.53

   

7.92

12,70

   

12,70

           

Megjegyzés: A falvastagság elérhetősége a csőátmérőtől és a gyártási képességtől függően változhat. Ezen a tartományon kívüli egyedi méretek kérésre elérhetők.

5. A Womic Steel által gyártott általános ERW acélcső szabványok

Standard

Normál osztályzatok

Tipikus alkalmazás

API 5L (Vezetékcső specifikációja)    
API 5L PSL1 / PSL2 B GR., X42, X52, X60, X65, X70 Olaj- és gázszállítás, szárazföldi/tengeri csővezetékek
ASTM csővezeték és szerkezeti cső    
ASTM A53 (Cső, acél, fekete és tűzihorganyzott, horganyzott, hegesztett és varrat nélküli csövek specifikációja) GR.A, GR.B Víz, gáz, gőz, levegő, szerkezeti alkalmazások
ASTM A135 (Elektromos ellenálláshegesztésű acélcsövek specifikációja) GR.A, GR.B Víz, gáz, gőz, finomítói szolgáltatások
ASTM A252 (Hegesztett és varrat nélküli acélcső cölöpök specifikációja) 1., 2. és 3. csoport Alapozó cölöpözés, tengeri cölöpözés, hídalapozás
ASTM A500 (Hidegen formázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) CS.A, CS.B, CS.C Szerkezeti csövek, épületvázak, hidak
ASTM A501 (Hőformázott hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek specifikációja) GR.A, GR.B Nehéz szerkezeti alkalmazások, oszlopok, rácsos szerkezetek
ASTM kazán és hőcserélő (ERW)    
ASTM A178 (Elektromos ellenállás-hegesztéssel készült szénacél és szén-mangán acél kazáncsövek specifikációja) A, C, D osztály Kazáncsövek, túlhevítő csövek
ASTM A214 (Elektromos ellenálláshegesztéssel készült szénacél hőcserélő és kondenzátorcsövek specifikációja) Hőcserélők, kondenzátorok
ASTM A250 (Elektromos ellenállással hegesztett ferrites ötvözött acél kazán- és túlhevítőcsövek specifikációja) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Magas hőmérsékletű kazán és túlhevítő
ASTM A334 (Varrat nélküli és hegesztett szén- és ötvözött acélcsövek specifikációja alacsony hőmérsékletű üzemhez) 1., 3. és 6. csoport Alacsony hőmérsékletű üzem, kriogén
EN / DIN / BS szabványok    
EN 10217-1 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen acélcsövek meghatározott szobahőmérsékleti tulajdonságokkal) P235TR1, P265TR1 Nyomástartó edények, kazándobok, nagynyomású csövek
EN 10217-2 (Hegesztett acélcsövek nyomástartó berendezésekhez - Ötvözetlen és ötvözött acélcsövek meghatározott magas hőmérsékleti tulajdonságokkal) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Magasabb hőmérséklet, kazáncsövek, hőcserélők
EN 10219-1 (Hidegen formázott hegesztett acél zártszelvények szerkezeti célokra) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Szerkezeti alkalmazások, magasépítés, hidak
EN 10210 (Melegen edzett szerkezeti zártszelvények ötvözetlen és finomszemcsés acélból) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Melegen formázott varratmentes/hegesztett üreges profilok szerkezeti célokra, épületépítéshez, hidakhoz
EN 10025-2 (Szerkezeti acélok melegen hengerelt termékei - Ötvözetlen szerkezeti acélok) S235JR, S275JR, S355JR, Általános acélszerkezeti munkák, mélyépítés
EN 10255 (Hegesztésre és menetvágásra alkalmas ötvözetlen acélcsövek) S195T, S235JRTH Víz-, gáz-, szennyvíz- és menetes csőrendszerek
EN 10305-2 (Precíziós acélcsövek - Hegesztett, hidegen húzott csövek) E215, E235, E355 Precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek
BS 1387 (Csavarozott és tokos acélcsövek és csővázas elemek specifikációja) A, B, C osztály Víz, gáz, gőz, állványzat, menetes cső
DIN 2458 (Hegesztett acélcsövek és idomok - Általános műszaki szállítási feltételek) St37.0, St44.0, St52.0 Általános hegesztett acélcsövek, szerkezeti alkalmazások
ISO és egyéb szabványok    
ISO 3183 (Kőolaj- és földgázipar - Acélcsövek csővezetékes szállítórendszerekhez) L245, L290, L360, L415 Olaj- és gázvezetékek (ISO szabvány szerinti API 5L)
ISO 65 (Acélcsövek vízhez, gázhoz és szennyvízhez - Menetes csövek) Közepes, nehéz Víz, gáz, szennyvíz, menetes cső
CSA G40.21 (Szerkezeti minőségű acél - kanadai szabvány) 44 W, 50 W Szerkezeti alkalmazások (Kanada)
AS 1163 (Szerkezeti acél zártszelvények - Ausztrál szabvány) C250, C350, C450 Szerkezeti zártszelvények (Ausztrália)
GOST 10706 (Hegesztett acélcsövek csővezetékekhez és szerkezetekhez - orosz szabvány) St20, St35, St45 Csővezetékek, szerkezeti alkalmazások (Oroszország)

Használat:Olaj- és gázszállítás, víz- és szennyvízszállítás, szerkezetépítés, állványozás, cölöpalapozás, nagynyomású folyadékok, vegyipari feldolgozás, energiatermelés, építőipar, hajóépítés, kazáncsövek, hőcserélők, túlhevítők, kondenzátorok, alacsony hőmérsékletű üzemeltetés, precíziós alkalmazások, hidraulikus hengerek, menetes csőrendszerek

6. Gyártási folyamat - ERW / HFW acélcső

Nyersanyag-ellenőrzés:A beérkező acéltekercseket kémiai összetétel, mechanikai tulajdonságok és felületi minőség szempontjából ellenőrizzük. Minden tekercs egyedi hőszámot kap a teljes nyomonkövethetőség érdekében.

Letekercselés és szintezés:A tekercseket letekerik és kiegyenlítik, hogy a szalag ellaposodjon és a tekercskészletet eltávolítsák, biztosítva az egyenletes síkfelületet az állandó alakításhoz.

Élmarás és vágás:A szalag mindkét szélét pontos szélességtűréssel (±0,5 mm) marják, így tiszta, párhuzamos felületet hoznak létre a kiváló minőségű hegesztés érdekében.

Hidegen formázás:A kiegyenlített szalag formázóhengereken halad át, amelyek fokozatosan nyitott hengeres csőhéjjá formálják a lapos szalagot.

Nagyfrekvenciás hegesztés (HFW/ERW):Nagyfrekvenciás áram (200-500 kHz) hevíti az illesztő éleket kovácsolási hőmérsékletre (1350-1500°C). Szorítóhengerek préselik a felmelegített éleket, így hoznak létre kovácsolt hegesztési varratot hozva létre hozóanyag nélkül.

Hegesztési varrat eltávolítása:A belső és külső rétegeket keményfém leválasztó pengék távolítják el forrón, így sima felületet hoznak létre minimális hegesztési varrattal.

Méretezés:A hegesztett cső méretező hengereken halad át a pontos külső átmérő tűrés (±0,5% és ±1,0% között) elérése érdekében. További hengerek szükség esetén négyzet/téglalap alakú formákat is előállítanak.

Hőkezelés (opcionális):A 890-930°C-on történő normalizálás alkalmazható a fokozott képlékenység vagy a feszültségmentesítés érdekében, egyenletes ferrit-perlit mikroszerkezetet eredményezve.

Hosszra vágás:A csövet precíziós vezérlésű (±3 mm) repülő vágófűrésszel vágják a megadott hosszúságúra.

Roncsolásmentes vizsgálat:

Ultrahangos vizsgálat (UT):A hegesztési varrat és a csőtest 100%-os ellenőrzése rétegződések, zárványok és fúziós hibák szempontjából.

Örvényáramú vizsgálat (ET):Folyamatos online hegesztési minőségellenőrzés.

Hidrosztatikai vizsgálat:Minden csövet legalább 10 másodpercig 95%-os SMYS-értéken teszteltek.

Befejezés:Sima végű, ferde végű (30°-35° 1,6 mm-es leszorítással) vagy menetes végű, a vevői specifikáció szerint.

Végső ellenőrzés és jelölés:Vizuális ellenőrzés, méretellenőrzés (külső átmérő, tömeg, hossz, egyenesség) és szabvány szerinti állandó jelölés (minőség, méret, hőszám, gyártó).

12

7. Minőségellenőrzési és vizsgálati eljárások

Színpad Ellenőrzési módszer Cél
Nyersanyag Kémiai analízis (OES spektrométer) Ellenőrizze az API 5L összetételi határértékeinek való megfelelést
Nyersanyag Szakítóvizsgálat Ellenőrizze a folyáshatárt, a szakítószilárdságot és a nyúlást
Folyamatban lévő Méretvizsgálat (mikrométerek, tolómérők) Az OD és a WT monitorozása formázás és méretezés során
Hegesztési zóna Ultrahangos vizsgálat (UT) - Online Hegesztési folytonossághiányok és fúzióhiány észlelése
Hegesztési zóna Örvényáramú tesztelés (ET) - Online Folyamatos hegesztési varratminőség-ellenőrzés
Hegesztési zóna Hegesztési varrat makrovizsgálata Hegesztési varrat behatolásának és fúziós geometriájának ellenőrzése
Kész cső Hidrosztatikai vizsgálat (minimum 10 másodperc 95%-os SMYS-en) Ellenőrizze a nyomásállóságot és a tömítettséget
Kész cső Ultrahangos tesztelés (UT) - Off-Line (opcionális) Teljes test lamináris vizsgálata
Kész cső Mágneses részecskevizsgálat (MPI) Felületi repedésészlelés (hegesztés és hőhatásövezet)
Kész cső Charpy V-bevágású ütésvizsgálat Alacsony hőmérsékletű szívósság ellenőrzése (PSL2)
Kész cső Keménységvizsgálat (HRC / HV10) Ellenőrizze a maximális keménységi határértékeket (savanyú közeg)
Kész cső Vezetett hajlítási teszt (alap és gyökér) Hegesztési varrat képlékenységének és szilárdságának ellenőrzése
Kész cső Lapítási teszt A csőtest képlékenységének és tömörségének ellenőrzése
Kész cső Méret- és vizuális ellenőrzés Külső átmérő, tömeg, hosszúság, egyenesség és felületminőség ellenőrzése
Kész cső Jelölésellenőrzés Biztosítson állandó jelölést az API 5L szerint

További tesztek a PSL2 / Sour Service-hez:

● HIC (hidrogén indukálta repedés) teszt a NACE TM0284 szabvány szerint

● SSC (szulfidos feszültségrepedés) teszt a NACE TM0177 A módszer szerint

● CVN ütésteszt -10°C, -20°C vagy -46°C hőmérsékleten

● Keménységellenőrzés (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 HIC-állóság esetén)

Minőségi dokumentáció:

● Malomvizsgálati tanúsítvány az EN 10204 szabvány 2.2., 3.1. vagy 3.2. típusa szerint

● Hidrosztatikai vizsgálati jelentés (csövenként)

● UT / ET ellenőrzési jelentés

● Nyomonkövethetőség a hőszámtól a kész csőig

8. Elsődleges alkalmazások ERW acélcső

Az ERW csövek alapvető alkatrészek az olaj- és gázszállításban, valamint különféle ipari alkalmazásokban:

Olaj- és gázszállítás:Nagy távolságú szárazföldi és tengeri csővezetékek nyersolaj, földgáz és finomított kőolajtermékek szállítására.

Nagynyomású folyadékszállítás:Vízbefecskendező vezetékek, termelt víz elvezető rendszerek és nagynyomású folyadékszállítás olajmezőkön és feldolgozó létesítményekben.

Szárazföldi csővezeték-projektek:Országos gyűjtővezetékek, fővezetékek és elosztóvezetékek olaj- és gázmezőkben.

Tengeri csővezeték-rendszerek:Tenger alatti áramlási vezetékek, felszállóvezetékek és export csővezetékek tengeri platformokhoz és tenger alatti befejezésekhez (PSL2 és savanyú gázszolgáltatási opciókkal).

Savanyú szolgáltatási környezetek:Nedves, savanyú gázt (H₂S-t tartalmazó) szállító csővezetékek, amelyekhez PSL2 előírás szükséges, kiegészítő követelményekkel, beleértve a HIC és SSC ellenállást a NACE szabványok szerint.

Vízátvitel:Nagy átmérőjű vízellátó csővezetékek, öntözőrendszerek és nyersvíz-szállítás kommunális és ipari felhasználásra.

Szennyvíz- és szennyvízkezelés:Szennyvízelvezető vezetékek, tisztítótelepi csővezetékek és iszapkezelő rendszerek.

Ipari szerkezeti alkalmazások:Csőtartók, tartók, merevítők és szerkezeti elemek finomítókban, petrolkémiai üzemekben és ipari létesítményekben.

Olaj- és gázfeldolgozó létesítmények:Áramlóvezetékek, elosztók, elosztók és összekötő csővezetékek feldolgozóüzemekben és kompresszorállomásokon.

EPC és üzemi csővezetékek:Folyamat- és közművezetékek finomítókban, gázfeldolgozó üzemekben, vegyipari komplexumokban és energiatermelő létesítményekben.

9. Csomagolás és szállítás

Az ERW csöveket a legnagyobb gondossággal csomagolják és szállítják, hogy biztosítsák védelmüket a szállítás során. Íme a csomagolási és szállítási folyamat leírása:

Csomagolás:

Védőbevonat:Csomagolás előtt a csöveket vékony réteg rozsdagátló olajjal vagy védőlakkkal vonhatjuk be, hogy megakadályozzuk a felületi korróziót és oxidációt a tárolás és szállítás során. A célállomáson történő azonnali bevonatoláshoz csupasz felület is rendelkezésre áll.

Csomagolás:A hasonló méretű és specifikációjú csöveket gondosan hatszögletű vagy téglalap alakú kötegekbe kötegezik. Acélpántokkal (jellemzően kötegenként 3-5 pánt) rögzítik őket, hogy megakadályozzák a kötegben való elmozdulást.

Végzárók:Minden cső mindkét végére műanyag végdugót (PE vagy PP) helyeznek, hogy megvédjék a ferde végeket, a sima végeket és a menetes csatlakozásokat az ütésektől, a törmelék bejutásától és a nedvességtől.

Párnázottság és párnázottság:Prémium exportmegrendelések esetén a csőrétegek között párnázó anyagok, például habgyűrűk vagy gumicsíkok használhatók a kopás és a bevonat károsodásának megakadályozására a kezelés során.

Faládák vagy dobozok:Vékonyfalú csövek, precíziós csövek vagy prémium bevonatú csövek megrendelése esetén a csöveket masszív faládákba vagy rétegelt lemezből készült tokokba csomagolhatjuk, hogy fokozott védelmet nyújtsunk a külső erők és a durva kezelés ellen.

Szállítás:

Közlekedési mód:A csöveket konténerhajókkal (20 láb/40 láb), ömlesztettáru-szállító hajókkal vagy vasúti teherfuvarozással szállítjuk, a célállomástól, a mennyiségtől és a sürgősségtől függően. Légi szállítmányozás is elérhető minta- vagy időkritikus szállítmányokhoz.

Konténerezés:Kis és közepes megrendelések szabványos szállítókonténerekbe rakva, megvédve a rakományt az időjárástól, a nedvességtől és a külső szennyeződésektől a szállítás során.

Ömlesztett hajó berakodása:Nagy volumenű megrendelések (jellemzően >200 tonna) közvetlenül ömlesztettáru-szállító hajókba rakva. Az emelőgerendák és a távtartó rudak megakadályozzák a sérüléseket; a párnázott fólia és a rögzítés biztosítja a rakomány védelmét a hullámzással szemben.

Címkézés és dokumentáció:Minden köteg egyértelműen fel van címkézve minőséggel, szabványnal, méretekkel, hőszámmal és kezelési utasításokkal. A zökkenőmentes vámkezelés érdekében teljes dokumentáció (kereskedelmi számla, csomaglista, szállítólevél, származási bizonyítvány, gyári vizsgálati tanúsítványok) készült.

Biztonságos rögzítés:A kötegek acélpántokkal, légzsákokkal vagy famerevítőkkel vannak rögzítve, hogy megakadályozzák az elmozdulást, elgurulást vagy sérülést szállítás közben.

Követés és biztosítás:Konténerkövetési számok biztosítva a valós idejű nyomon követéshez. Tengeri szállítmánybiztosítás (teljes kockázatú vagy átlagbiztosítással) kérésre elérhető.

Összefoglalva, a Womic Steel biztosítja, hogy minden ERW acélcsövet iparágvezető védőintézkedésekkel csomagolnak, és megbízható szállítási módszerekkel szállítanak, hogy optimális állapotban érkezzenek meg a rendeltetési helyükre. A megfelelő csomagolási és szállítási eljárások elengedhetetlenek a szállított termékek integritásának és minőségének megőrzéséhez.

13

10. A Womic Steel előnyei és GYIK

Miért érdemes a Womic Steel-lel együttműködni?

Minden egy helyen:Teljes választék az API 5L ERW csövektől a megfelelő OEM csőszerelvényekig (könyökök, T-idomok, szűkítők, karimák, sapkák) kompatibilis anyagminőségekben, beleértve a szénacélt, ötvözött acélt és rozsdamentes acélt.

Műszaki megfelelőség:Minden szállítmányhoz teljeskörű vizsgálati tanúsítványok (EN 10204 2.2, 3.1 vagy 3.2 típus) mellékelve, amelyek részletesen tartalmazzák a pontos kémiai összetételt, a mechanikai vizsgálati eredményeket és a roncsolásmentes vizsgálati jelentéseket.

Hozzáadott értékű szolgáltatások:Végélezés (30°-35°), menetvágás és csatlakozókészítés, műanyag sapkák szerelése és korróziógátló bevonat (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, horganyzás) házon belül vagy minősített partnerlétesítményeken keresztül.

Versenyképes logisztika:A globális szállítmányozókkal kötött stratégiai partnerség optimalizált konténerrakodást (konténerenkénti mennyiség maximalizálása) és költséghatékony világméretű szállítást biztosít megbízható tranzitidővel.

Készlet és elérhetőség:A szabványos API 5L X52 méretek (2"-24" külső átmérő, 10-80-as jegyzék) széleskörű készlete rövid szállítási időket és gyors reagálást biztosít a sürgős projektkövetelményekre. Egyedi méretek igény szerint gyártva, jellemzően 30-45 napos szállítási idővel.

Savanyú szolgáltatási képesség:Teljes mértékben képes ellátni PSL2 csöveket HIC és SSC teszteléssel a NACE szabványok szerint savanyú gáz alkalmazásokhoz. Keménységszabályozás ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC értékre.

Válassza a Womic Steel Groupot megbízható partnerként, ha kiváló minőségű API 5L X52 ERW acélcsövekre és verhetetlen szállítási teljesítményre van szüksége. Érdeklődjön bizalommal!

Weboldal: www.womicsteel.com

Email: sales@womicsteel.com

Telefon/WhatsApp/WeChat:

Viktor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)

K: Mit jelent a C350 az AS/NZS 1163 szabványban?

A: A „C” a hidegen formázott (Cold-formed) rövidítése, a „350” pedig a 350 MPa (51 000 psi) minimális folyáshatárt jelöli. Ez a legszélesebb körben használt szerkezeti minőség az AS/NZS 1163 sorozatban.

K: Mi a különbség a C350 és a C250 között?

A: A C350 40%-kal nagyobb folyáshatárral (350 MPa a 250 MPa-hoz képest) és nagyobb szakítószilárdsággal (430 MPa a 320 MPa-hoz képest) rendelkezik. A C350 könnyebb szerkezeteket vagy nagyobb teherbírást tesz lehetővé a C250-hez képest. A C350 a kereskedelmi és ipari épületek standard választása.

K: Mi a különbség a C350 és a C350L0 között?

A: A C350-nek nincs kötelező ütővizsgálati követelménye, általános építési munkákhoz mérsékelt éghajlaton alkalmas. A C350L0 Charpy-féle ütővizsgálatot igényel 0°C-on (27J átlagosan, 20J egyedileg), így alkalmas hideg éghajlaton történő alkalmazásokhoz.

K: Milyen formák érhetők el az AS/NZS 1163 C350-hez?

A: Kör alakú (kör alakú zártszelvények - CHS), négyzet alakú (négyzet alakú zártszelvények - SHS) és téglalap alakú (téglalap alakú zártszelvények - RHS). Mindhárom forma kapható C350 minőségben. A C350 a leggyakrabban előírt minőség SHS és RHS szelvényekhez az építőiparban.

K: Alkalmas a C350 toronyházak építésére?

V: Igen. A C350 acélt széles körben használják magas épületvázakhoz, kereskedelmi szerkezetekhez és ipari épületekhez kiváló szilárdság-költség aránya miatt. Például a C350 SHS (négyzet alakú zártszelvény) acélt gyakran használják teherhordó oszlopokhoz többszintes épületekben.

K: Hegeszthető a C350?

V: Igen. Jó hegeszthetőség szénegyenértékkel (CE max 0,43%). Normál körülmények között 16 mm alatti falvastagság esetén nincs szükség előmelegítésre. ER70S-6 (MIG) vagy E7018 (SMAW) hegesztőanyagokat kell használni. A hegesztési eljárásokat a vonatkozó előírásoknak megfelelően kell minősíteni.

K: Mi a C350 csövek maximálisan elérhető hossza?

A: Standard hosszúságok: 6 m és 12 m. Egyedi hosszúságok akár 18 m-ig 168 mm alatti kerek méretek esetén. Négyzet és téglalap alakú szelvények jellemzően 12 m-re korlátozódnak. A gyári hosszúságok 4-16 m lehetnek véletlenszerűek vagy fixek a specifikáció szerint.

K: Milyen felületkezelések érhetők el?

A: Csupasz (hegesztett állapot reveréteggel), olajozott (enyhe rozsdagátló bevonattal), alapozott (műhelyalapozó), tűzihorganyzott (cinkbevonat). Kültéri szerkezetekhez és hidakhoz a korrózióvédelem érdekében tűzihorganyzott felület ajánlott.

K: Tudnak-e harmadik fél általi ellenőrzést biztosítani az AS/NZS 1163 C350 csövekhez?

V: Igen. SGS, BV, TÜV, ABS, DNV, LR általi ellenőrzések elérhetők. 3.2 tanúsítványok kérésre rendelkezésre állnak. A tesztelés magában foglalja a kémiai elemzést, a szakítóvizsgálatot és a lapossági próbát.

K: Mi a tipikus átfutási idő az AS/NZS 1163 C350 ERW csövek esetében?

A: Raktárkészlet: 15-25 nap. Egyedi méretek: 30-45 nap. A horganyzás 10-15 nappal növeli a szállítási időt. A C350 általában raktáron van, így jó elérhetőséget biztosít.

K: Milyen dokumentációt biztosítanak a C350-es csőszállítmányokhoz?

A: Malomvizsgálati tanúsítvány (EN 10204 3.1 vagy 3.2 típus), szakítóvizsgálati jegyzőkönyv, méretjelentés, csomaglista, számla, szállítólevél.

K: Alkalmas-e a C350 hídépítésre?

V: Igen. A C350-et általában hídszerkezetekhez, gyalogoshidakhoz és autópálya-felüljárókhoz használják. Hideg éghajlaton történő hídalkalmazásokhoz a garantált alacsony hőmérsékletű ütésállósággal rendelkező C350L0 ajánlott.

K: Mi a C350 súlycsökkentési előnye a C250-nel szemben?

A: Ugyanazon terhelés és kialakítás mellett a C350 körülbelül 30%-os falvastagság-csökkentést tesz lehetővé a C250-hez képest. Ez jelentős súlymegtakarítást jelent nagy szerkezeteknél, csökkentve az anyagköltségeket és az alapozási követelményeket.